شوکت جاوید و خاور شاه دوباره ماندند


مجمع انتخاباتی سال 2014 فدراسیون بیس بال پاکستان برگزار شد.

 

مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بیس بال پاکستان در سال 2014 در اسلام آباد برگزار شد و مدیران قبلی این فدراسیون برای 4 سال دیگر نیز در مسند قدرت ماندند.

شوکت جاوید با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس فدراسیون بیس بال پاکستان انتخاب شد و خاورشاه نیز برای 4 سال دیگر به عنوان دبیر ( مسئول توسعه بیس بال در منطقه غرب آسیا ) در سمت خود ابقاء شد.

پاکستان در حال حاضر در رده بندی برترین تیمهای ملی بیس بال جهان  در جایگاه 21 قرار دارد.

در این مجمع همچنین در خصوص برنامه های فدراسیون بیس بال پاکستان در سال 2014 به شرح ذیل نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

1-برگزاری دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بیس بال زنان در شهر باهاوالپور

2- اعزام تیم ملی بیس بال پاکستان به بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی در ماه سپتامبر

3- اعزام تیم ملی بیس بال زیر 18 سال به مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند در ماه سپتامبر

4- اعزام تیم ملی بیس بال زیر 12  سال به مسابقات قهرمانی آسیا در فیلیپین در ماه نوامبر

5- برگزاری بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی کشور بیس بال مردان در شهر لاهور در ماه نوامبر

6- برگزاری مسابقات قهرمانی درون استانی  بیس بال زنان در شهر کراچی در ماه دسامبر

 

شوکت جاوید و خاور شاه دوباره ماندند

                                                                

 


ادامه

اولین کنگره کنفدراسیون بیس بال و سافتبال جهان در تونس


برگزاری اولین کنگره کنفدراسیون بیس بال و سافتبال جهان در تونس

 

اولین کنگره جهانی بیسبال و سافتبال جهان بعد از ادغام این دو فدراسیون بین المللی, به میزبانی فدراسیون بیس بال و سافتبال تونس, و با همکاری  وزارت ورزش, جوانان, بانوان و خانواده این کشوربرگزار می شود.

شهر "حمامت" تونس در روزهای 10 و 11 ماه می 2014 مصادف با 20 و 21 اردیبهشت ماه میزبان نمایندگان بیش از 124 کشور دنیاست. در این کنگره جهانی 18 کشور از آفریقا, 29 کشور از آمریکا, 23 کشور از آسیا, 40 کشور از اروپا و 14 کشور از قاره اقیانوسیه شرکت خواهند کرد.

هتل 5 ستاره "دیار لادینا" که یکی از بهترین هتلهای شهر "حمامت" است محل اسکان این نمایندگان می باشد.

برنامه این کنگره به شرح ذیل می باشد:

جمعه 19 اردیبهشت:

ورود نمایندگان و انجام امورات ثبت نام

شنبه 20 اردیبهشت:

10:30- 9     بخش اول کنگره

11- 10:30   پذیرایی

12:30- 11    بخش دوم کنگره

14- 12:30   ناهار

16-14    بخش سوم کنگره

ساعت 8شب: شام

یکشنبه 21 اردیبهشت:

13- 10 : جلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون بیسبال و سافتبال جهان

و در ادامه برگزاری ملاقاتهای نمایندگان کشورهای شرکت کننده

دوشنبه 22 اردیبهشت:

خروج از کشور تونس

حضور آقایان ادیب و حاجیان در این کنگره را باید به فال نیک گرفت. هرچند در این کنگره دیگر کشورها نیز دنبال انجام مذاکرات با نمایندگان کشورهای دیگر و رایزنی در خصوص توسعه و ارتقاء بیس بال و سافتبال کشور مطبوع خود هستند اما با عنایت به حضور آقای حاجیان و تسلط کافی ایشان به زبان لاتین و نیز اشرافیت کامل وی از بیس بال دنیا, همچنین شخص جناب آقای ادیب که سابقه مدیریتی روشنی در کارنامه و سابقه خود دارند این سفر می تواند زمینه ای برای آغاز یک تحول هرچند کوچک در ایران باشد. این کنگره ظرفیت بسیار خوبی است و حضور همه کشورهای عضو در این کنگره برای همه کشورها یک فرصت ایده آل برای گفتگو و ایجاد همکاری های متقابل است. به نظر بنده قبل از سفر می بایست برنامه این سفر و دیدار با کشورها و نوع گفتگوها مشخص شود و ایران با برنامه و اهدافی از قبل تعیین شده وارد تونس شود تا بعد از اتمام سفر بتوان روی رسیدن به اهداف و نتایج آن تمرکز کرد و برنامه ای تدوین نمود.

برای آقای ادیب و آقای حاجیان آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدواریم که در این اجلاس جهانی ضمن برشمردن پتانسیل ها و ظرفیتهای ایران در رشته های بیس بال و سافتبال, زمینه گفتگوها را برای بدست گرفتن مسئولیت توسعه بیس بال در غرب آسیا را فراهم نمایند.

 

اولین کنگره کنفدراسیون بیس بال و سافتبال جهان در تونس

 

                                               نمایی از هتل محل اقامت نمایندگان کشورها در شهر حمامت تونس

 

ادامه

تدوین آیین نامه ای برای مسابقات زیر 16 سال

لزوم تدوین هرچه سریعتر آیین نامه مسابقات زیر 16 سال کشور

 

امسال برای اولین بار قرار است که مسابقات بیس بال قهرمانی کشور زیر 16 سال برگزار گردد. خبر بسیار خوبی که با استقبال برخی از استانها روبرو شده است. شاید تصور جامعه بیسبال این باشد که برنامه های مختلفی از طریق انجمن بیس بال و سافتبال کشور در طی سالهای گذشته اعلان همگانی و رسانه ای شده اما هرگز به انجام نرسیده است. خبرهایی از این دست زیاد است. مانند دعوت از تیم ملی افغانستان و عراق به ایران, برگزاری مسابقات بین المللی دهه فجر با حضور تیمهای خارجی, اعزام تیم ملی سافتبال بانوان به مسابقات آسیایی, برگزاری اولین دوره مسابقات سافتبال آقایان در کشور, اعزام تیم ملی تی بال کشور به چین تایپه برای مسابقات جهانی, اعزام تیم ملی بیس بال ایران به بازیهای آسیایی اینچئون کره و الی ماشالله از این خبرها که هیچکدامشان محقق نشد. چرا که انجمن برنامه ای برای این تورنمنت ها نداشت و مهمتر از آن اینکه پولی برای اعزام وجود نداشت. اما خبرش در سایتها منتشر میشد و همه می گفتند: " به به و چه چه, چه انجمنی, چه برنامه هایی و چه اعزامهایی". طبیعتا از اعلام خبر تا برگزاری مسابقات یا اعزام  یک سری اتفاقاتی باید بین انجمن و جامعه هدف رخ دهد تا معلوم شود که مسابقه و یا اعزام جدی است و همه تلاشها به سمت آن باشد. برای مثالهایی که در بالا آمد تلاشهایی یا صورت نگرفته بود و یا حداقل پیگیری ها انجام شده بود. البته آخرین کنسلی اخیرکه مربوط به اعزام نمایندگان بیس بال و سافتبال کشورمان به پاکستان بود شاید نمونه ای منحصربفرد بود که اعزام در دقیقه 90 کنسل شد هرچند این اقدام دولت پاکستان با توجه به خبرهایی که هرشب از طریق رسانه ملی شنیده میشد هم قابل پیش بینی بود . نه الان بلکه در سالهای آتی هم تا سوار هواپیما نشدیم نباید اعزام را باور کنیم.

سخن کوتاه اینکه مسابقات قهرمانی کشور ویژه ورزشکاران زیر 16 سال نیز قاعده و قانون خود را دارد. موارد و موضوعات و سوالاتی در ذهن بنده و بسیاری از ورزشکاران و مربیان استانهاست که من در اینجا به چند تای آن اشاره می کنم. هر چند من یقین دارم در گردهمایی اخیری که قرار است در اردیبهشت ماه برگزار گردد این موضوع مورد بحث قرار خواهدگرفت.

1-سال تولد ورزشکاران زیر 16 سال دقیقا چه تاریخی است؟ آیا متولدین سال 1377 حق شرکت در این مسابقات را دارند؟ آیا ماه تولد یک ورزشکار(مثلا فروردین 1377 و یا اسفند 1377) تاثیری در شرکت او در مسابقات دارد یا نه؟

2- طبیعتا با توجه به اینکه شناسنامه های افراد زیر 16 سال دارای عکس نیست, امکان تقلب و موضوع صغر سنی و یا به قول ما جازدن متصور است. برنامه انجمن برای جلوگیری از این اتفاق و در نهایت شکایت تیمها در صورت وجود چنین مواردی چیست؟ چنانچه تخلفی در این زمینه رخ دهد چه کسی  و یا کمیته ای پاسخ خواهد داد؟

3- ابعاد زمین مسابقه آیا به اندازه بزرگسالان است یا کمتر از آن؟ متراژ آن چقدر است؟ فاصله کچر تا پیچر؟ اندازه بیس ها؟ اندازه هومران؟

4- آیا بت مسابقات باید فلزی باشد یا چوبی؟

5- مقررات فنی بازی مانند تعداد اینینگ ها و اختلاف امتیازها چگونه محاسبه می شود؟

6- آیا میزبان مسابقات می تواند دو تیم در مسابقات شرکت دهد؟

7- تعداد بازیکنان هر تیم و مربیان آنها باید چند نفر باشند؟

و سوالاتی از این دست که یقینا در ذهن بسیاری از دوستان بیسبالی نقش بسته است.

با توجه به اینکه مقرر است این مسابقات در مردادماه سال جاری و بعد از ماه مبارک رمضان برگزار گردد, تدوین یک آیین نامه جامع در این زمینه بسیار ضروری به نظر می رسد و درادامه ارسال این آیین نامه به استانها بسیاری از شبهات و سوالات را پاسخ خواهد داد و تیم ها و استانها می دانند که بر چه اساس به آماده سازی تیم های خود بپردازند.

تدوین آیین نامه و پاسخ به سوالات فوق راه را برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات هموار خواهد کرد. ضمن اینکه ارسال این دستورالعمل ها به استانها هم باعث انگیزه استانها برای راه اندازی تیمها شده و هم موتور متحرکه مسئولین انجمن  برای برنامه ریزی و برگزاری مطلوب  این مسابقات خواهد شد. نمی شود بازیکنی را 3 ماه تمرین داد و انگیزه او را برای شرکت در این مسابقات بالا برد اما دو هفته مانده به مسابقات آیین نامه ای به دست کمیته استانها برسد که این بازیکن نتواند بازی کند. اگر در همین ماههای مانده به مسابقات این مهم انجام شود همه تکلیف خود را می دانند.

اگر سوالی به ذهن دوستان می رسد که می تواند کمکی به مدیران انجمن برای تدوین آیین نامه مسابقات زیر 16 سال باشد را می توانید برای مدیریت سایت ارسال نمایید تا در ادامه بندهای سوالات این مطلب نگاشته شود.

                                
 
 
 
 
 

ادامه

پیشنهادی برای انجمن بیس بال و سافتبال ایران

ایران می تواند سکاندار توسعه بیس بال در منطقه غرب آسیا شود

چندی پیش مقرر شده بود تا تیمهای ملی بیس بال و سافتبال ایران عازم جشنواره بین المللی پاکستان شوند. مسابقاتی که فدراسیون بیس بال پاکستان خود دعوتنامه اش را برای ایران فرستاده بود و از تیمهای ملی بیس بال و سافتبال ایران بصورت رسمی برای حضور در این مسابقات دعوت کرده بود. در اینخصوص جلسات متعددی برگزار شد و تصمیماتی برای حضور تیمهای ایرانی در این جشنواره گرفته شد. چه هزینه هایی که برای انجام امورات قبل از اعزام صورت نگرفت. هزینه رفت و آمدها, استهلاک ماشین ها, افزایش عبور ومرور, هزینه تلفن همراه, تلفن ثابت, ارسال پستی مدارک اعزام و پاسپورت, صرف وقت و هزینه برای تمرین و آماده سازی بازیکنان و تیمها و هزینه های ارتباطات اینترنتی, و احیانا جلسات و چک و چونه زدنهای زیاد و صرف وقت فراوان برای برنامه ریزی اعزام تیمها , انتخاب بازیکنان و رفت و آمد به سفارت پاکستان و .... .

همه اینها یک طرف و شل کن سفت کن های طرف پاکستانی و تعویق چند روزه مسابقات و دل دل کردن ها و منتظر دقیقه 90 بودن ها و ... هم یک طرف و در نهایت اینکه فدراسیون بیس بال پاکستان روز شنبه 16 فروردین ماه (یک هفته قبل از شروع مسابقات) اعلام کرده که ما قادر به تامین امنیت برای تیمهای شرکت کننده در این جشنواره نیستیم  و این مسابقات به ماه نوامبر موکول گردید.

در پس همه مسائل و مشکلاتی که فقط گوشه ای از آنها در اینجا ذکر شده نکته ای هست که گمان می کنم اگر ما اندکی فرصت را غنیمت بشمریم و به درستی آنرا مدیریت نماییم شاید بتوانیم مزیتهایی فراوان نصیب کشورمان کنیم. جان کلام اینکه سالهای متمادی است که پاکستان به عنوان محور و مرکز توسعه بیس بال در غرب آسیا انتخاب شده و بودجه های کلانی نیز از فدراسیون آسیایی بیسبال دریافت می کند. نمونه آن نیز موافقت فدراسیون بیسبال پاکستان برای تهیه بلیط رفت و برگشت تیمهای ایرانی شرکت کننده در جشنواره پنجاب می باشد که با احتساب هزینه های برگزاری مسابقات و خوابگاه و ... شاید بالغ بر حداقل 500 میلیون تومان به پول ایران, هزینه برگزاری این جشنواره بین المللی باشد. حال خود بشمارید پولهای کلانی که خاور شاه از کنفدراسیون بیس بال آسیا تحت عنوان مدیر توسعه بیس بال در غرب آسیا دریافت می کند و آنقدر این پول زیاد هست که جشنواره ای را برای توسعه بیس بال تعریف می کنند تا تحت عنوان توسعه بیس بال در غرب آسیا هزینه شود.

به نظر من بیشترین علت انتخاب و انتصاب پاکستان و شخص خاورشاه توسط مدیران کنفدراسیون بیس بال آسیا, ابتدائا قهرمانی پاکستان در این منطقه از آسیا و دوم پیگیری و سماجت آدمهایی مثل خاور شاه و شوکت جاوید (دبیر و رئیس فدراسیون بیس بال پاکستان) است که این مهم به این کشور بی امنیت سپرده شده است. ماجرای تیراندازی اشرار و گروههای مسلح به اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی کریکت سری لانکا در دو سال پیش در پاکستان و زخمی و کشته شدن تعدادی از بازیکنان,  لغو مکرر برخی از اعزامهای تیم ملی بیس بال ایران به پاکستان و نیز عدم حضور برخی از کشورها مثل هندوستان, قزاقستان و ازبکستان در مسابقاتی که به میزبانی پاکستان برگزار می گردد , همچنین لغو و به تعویق افتادن مسابقات اخیر که قرار بود در ایالت پنجاب پاکستان برگزار شود مشتهایی از این خروار است که قطعا و یقینا در آینده هم اتفاق خواهد افتاد چرا که امنیت پایدار مقوله ای نیست که با سه ماه و 9 ماه و یک سال برنامه ریزی حل شود. امنیت مشکل ریشه ای, تاریخی و فرهنگی پاکستان است و با توجه به تنوع قومیت ها و چینش های فرهنگی و مذهبی که در پاکستان وجود دارد , امنیت پایدار در کشور پاکستان از آرزوهای دست نیافتنی است. ضمن اینکه تیمهایی که برای مسابقات به این کشور اعزام می شوند همچون اسرای جنگی به شدت تحت نظر هستند و رفت و آمد آزادانه آنها به محل مسابقات و یا حتی مراکز تفریحی و مراکز خرید ممنوع بوده و می بایست همچون مسابقات سال 2006 پاکستان که بنده نیز افتخار همراهی تیم ملی بیس بال ایران را داشتم به ازای هر 3 نفر یک سرباز مسلح آنها را همراهی کند تا اتفاقی برای این 3 بازیکن نیفتد.

همه اینها و بسیاری از مسائل دیگر که بیان آنها فقط خاطر مخاطبان را مکدر خواهد کرد به این دلیل ذکر شده که با توجه به این مسائل و نکات مطرح شده ,  به نظر من با دستمایه قرار دادن این اتفاقات نامیمون در دنیای ورزش, میشود با ارسال نامه ای به کنفدراسیون بیس بال آسیا و در ادامه, اقامه دلایل منطقی و متقن و نیز اعزام نماینده به دفتر کنفدراسیون بیس بال آسیا و انجام مذاکرات فی مابین و نیز دعوت از رئیس و اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون بیس بال آسیا برای سفر به ایران جهت بازدید از استادیوم بیس بال کرج و نیز برخی از استانهای برخوردار در زمینه بیس بال وسافتبال, دیدن مسابقات زیر 16 سال قهرمانی کشور  و نیز دهها کار دیگر, می توان نظر مدیران ارشد این فدراسیون آسیایی را به سمت ایران جلب کرد. بی شک ظرفیتهای بی نظیر ایران از جمله امنیت پایدار و استادیوم اختصاصی, همچنین بازیکنان و مربیان توانمند, برگزاری مسابقات زیر 16 سال,  مدیران پیگیر و با برنامه و نیز موقعیت ژئوپولتیک ایران در منطقه خاورمیانه می تواند ذهن اعضای کمیته اجرایی BFA را به سمت ایران جلب نماید.

یقینا ایران با این پیشنهاد گام بزرگی در راه پیشرفت بیس بال و سافتبال برخواهد داشت و زمینه مساعدی را برای رشد این رشته ها در ایران فراهم خواهد آورد.

به روزی فکر کنید که ایران به خاطر ظرفیت های کم بیسبالی اما بی نظیرش در منطقه خاورمیانه, به عنوان محور و مرکز توسعه بیس بال در منطقه غرب آسیا منصوب شود. آن وقت است که باید برای دلارهایی که از کنفدراسیون بیس بال آسیا به ایران سرازیر می شود نشست و برنامه ریزی کرد. مسابقه پشت مسابقه, تورنمنت پشت تورنمنت, اعزام پشت اعزام. آن وقت دیگر نیازی به اندک اعتبارات فدراسیون یا کمیته ملی المپیک نیست. آنوقت دیگر تیمی به خاطر نبود بودجه و اعتبارات از سفر باز نمی ماند. دیگر مسابقاتی به خاطر نبود امنیت کنسل نمی شود و یا به تعویق نمی افتد. مطمئنا کشورهایی مثل سری لانکا, نپال, هندوستان, افغانستان, ازبکستان, عراق و .... ایران را به پاکستان ترجیح می دهند. آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید؟

می شود به چنین اتفاق مهمی رسید فقط اگر ما بخواهیم. این کار نشد ندارد چرا که دلایل و ظرفیتهای این موضوع کاملا روشن است و مدیران ارشد و کمیته اجرایی فدراسیون آسیایی هم انسانهای عاقلی هستند. باید از فرصت بازگشت دوباره بیس بال به المپیک و تلاش همه فدراسیون های ملی جهان در این زمینه نهایت استفاده را کرد. بی شک بیس بال در منطقه غرب آسیا با محوریت ایران پیشرفت بهتری نسبت به پاکستان خواهد داشت.

حضور رئیس و دبیر انجمن بیسبال و سافتبال ایران در کنگره جهانی بیسبال و سافتبال در کشور تونس, فرصت بسیار مغتنمی است که از نزدیک با روسای فدراسیون های ملی آسیا و نیز مسئولین ارشد کنفدراسیون بیس بال آسیا مذاکره کرد و دیدگاههای ایران را مطرح کرد.

فرصت ها همیشه پیش روی ما نیست. این بهترین فرصت هست. قدردادن این موقعیت باشید  و از آن برای ایران بهره بگیرید.

 

 

 

ادامه

مسابقات ملی دبیرستانهای ژاپن در پله 86


86 امین دوره مسابقات بیس بال قهرمانی کشور دبیرستانهای ژاپن آغاز شد.

 

در روز اول این مسابقات و در هوای سرد شهر "نیشی نومیا" 60/000 نفر از 3 بازی دیدن کردند.

86 امین دوره مسابقات بیسبال قهرمانی دبیرستانهای ژاپن از جمعه 1 فروردین در ورزشگاه "هانشین کوشین" شهر "نیشی نومیا" آغاز شد. با وجود هوای سرد تماشاگران ژاپنی در ورزشگاه ماندند و مسابقات آینده سازان بیس بال کشور خود را از نزدیک تماشا کردند. در مراسم افتتاحیه این مسابقات حدود 30/000 تماشاگر در ورزشگاه حضور داشت.

این مسابقات طی مدت 12 روز برگزار می گردد و در آن 32 دبیرستان برتر از ایالتهای  ژاپن در آن حضور دارند.

استادیوم "هانشین کوشین" همان ورزشگاهی است که قرار است در سال جاری(2014) میزبان مسابقات قهرمانی جهان در رده زیر 18 سال باشد.

 

مسابقات ملی دبیرستانهای ژاپن در پله 86

 

                                                                
ادامه

سال نو مبارک


حلول سال 1393 مبار ک باد

  فرا رسیدن سال 1393 را به همه مردم ایران, دوستان, ورزشکاران, مربیان و مدیران, علی الخصوص جامعه بیس بال و سافتبال کشور تبریک و تهنیت عرض می نماییم. امید که سال آتی سالی پر از افتخار برای رشته های بیس بال و سافتبال ایران باشد.

یک کهکشان شکوفه گیلاس

نقشی کشیده بود برآن نیلگون پرند

شعری نوشته بود بر آن آبی بلند

موسیقی بهار

چون موجی از لطافت شادی نشاط نور

در صحنه فضا مترنم بود

تالار دره راه

تا انتهای دامنه می پیمود

هر ذره وجود من از شور و حال مست

بر روی این ترنم رنگین

آغوش می گشود

نوروزتان پیروز

 

سال نو مبارک

 

سال نو مبارک

                                                                 

 

 


ادامه

توما ایروکاوا دوباره به ایران می آید

بمنظور پشتوانه سازی و هدایت تیم ملی جوانان کشورمان, مربی ژاپنی بیس بال قرار است از ماه آینده استارت بزند

قرارداد " توما ایروکاوا " مربی ژاپنی بیس بال ارسال شد تا وی پس از امضای آن ، از ماه آینده کار خود را در راستای پشتوانه سازی و استعداد یابی و همچنین هدایت تیم ملی جوانان کشورمان شروع کند.

این تیتر خبری بود که امروز در پایگاه خبری فدراسیون منتشرشد. اینکه توما کیست و چه دیدگاهی دارد مطلب زیر می تواند تا حدودی به شما کمک کند.

توما ایروکاوا

"توما ایروکاوا" تا امروز یکشنبه 25 اسفندماه , 24 سال و 3 ماه و 14 روز از خدا عمر گرفته و از 6 سالگی وارد ورزش بیس بال شد. او در تمام مقاطع تحصیلی اعم از دبستان, راهنمایی, دبیرستان و دانشگاه عضو تیم بیس بال بوده. توما در کشورهای آمریکا, پورتوریکو , مکزیک و ژاپن در پستهایی همچون مربی, کمک مربی و مدیر در مقاطع دبستان, دبیرستان و دانشگاه خدمت کرده و تجارب خوبی از این سوابق در چنته دارد. وی با سفر به کشورهای مختلف و ارتباط با مربیان , مدیران و بازیکنان بزرگ و مطرح بیس بال جهان یقینا تجربیات ارزشمندی با خود به همراه دارد که می تواند برای هر کشوری مفید فایده باشد.مدرک لیسانس وی در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و با گرایش اطلاعات ورزشی  شاخه "رسانه های ورزشی" می باشد.

حال که قرار است "توما" به ایران بیاید و هدایت تیم ملی جوانان ایران را برعهده بگیرد. موضوع بسیار شعف انگیزی برای جامعه بیس بال ایران است. اما از طرفی دیگر انجمن نیز باید برای تیم ملی جوانان و نیز چگونگی مدیریت آن در سال آتی و نیز سالهای دیگر برنامه ریزی نماید. برنامه ریزی جهت برگزاری اردوها, مسابقات دوستانه و نیز حضور در تورنمنت های رسمی و بین المللی. صرف جذب یک مربی برای تیم ملی و به تبع آن برگزاری یک یا دو اردو کاری را جلو نمی برد. پیش بینی هزینه های فوق و نیز مهمتر برنامه ریزی برای تیم ملی جوانان از اهم واجبات است تا از الان بدانیم که باید در سال آتی چه کارهایی انجام دهیم و اعتبارات موردنیاز آن را تامین و یا پیش بینی کنیم. باید نیروهای انسانی را برای این کار در نظر بگیریم تا همه کارهای انجمن توسط یک یا دو نفر انجام نگیرد. کار استعدادیابی و نیز پرداختن به رده های پایه کار یک سال و دو سال نیست , باید به توما فرصت بیشتری داد. یا باید اورا به ایران نیاوریم و دنبال برنامه های مقطعی نباشیم یا اینکه اگر ما او را تایید می کنیم و به عنوان یه مربی که می تواند رده های پایه مارا تقویت نماید اعتماد می کنیم بهتر است که حداقل مدت 5 سال را به وی فرصت دهیم که در ایران باشد و کار کند. یقینا حضور ایشان در ایران هزینه دارد اما باید برای پیشرفت هزینه کرد. باید بهای موفقیت را پرداخت. هیچ کس و هیچ تیمی بدون تمرین, بدون صرف وقت و بدون هزینه نمی تواند موفق شود. هرچند من اعتقاد دارم کار از پایه آنقدر ارزشمند است که میشود آنرا سرمایه گذاری خواند. سرمایه گذاری برای موفقیت تیم ملی بزرگسالان در حداقل 5 سال بعد.

در مسابقات نهایی لیگ بیس بال امسال در اصفهان فرصتی دست داده بود تا دو سه روزی با این مربی ژاپنی هم صحبت شویم. شخصیت "توما" و نیز دیدگاههایش بیشتر انسانی است تا ورزشی صرف. اعتقاد او به اینکه می توان در کنار مهارتهای فنی و جسمانی , از مهارتهای ذهنی نیز بهره برد , برای من بسیار جالب بود. اعتقاد او این است که بیس بال باید موجب تکامل انسان شود. با بیس بال می شود مهارتها و رفتارهای انسانی را رشد و ترقی داد.

امید که انجمن بتواند شرایطی را فراهم نماید تا این مربی جوان ولی در عین حال باتجربه از ظرفیتهای موجود بیس بال در کشور نهایت استفاده را ببرد و آینده بیس بال ایران با حضور افرادی علاقمند چون توما ایروکاوا هرچه بهتر وبهتر شود.

جا دارد از زحمات بی دریغ امیر خلیق ساکت که با ارتباطات موثر خویش زمینه ایجاد چنین اتفاقات مثبتی را در ایران رقم زدند تشکر و قدردانی نمود. این نشان از وجود نیروها وپرسنل توانمندی همچون امیر خلیق ها و ...  در بیس بال کشور است که مدیریت جدید انجمن می تواند از ظرفیت این نیروهای انسانی توانمند که به عللی از حیطه مدیریت انجمن دور مانده اند استفاده نماید.

برای مدیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران و نیز همه دلسوزان واقعی این رشته در ایران آرزوی توفیق روزافزون داریم.

 

 


 


                                                               

 


 


ادامه

مسابقات جهانی بیس بال زنان در سال 2014

8 کشور در این رقابتها شرکت می کنند.

 

استرالیا, کانادا, چین تایپه, هنگ کنگ, ژاپن, هلند, آمریکا و ونزوئلا کشورهایی هستند که حضور آنها در این مسابقات مورد تایید فدراسیون جهانی بیس بال قرار گرفته است.

به بهانه پرداختن به این موضوع نگاهی به تیمهای شرکت کننده در این مسابقات می پردازیم:

ژاپن:

ژاپن پرافتخارترین تیم بیس بال زنان در جهان است. ژاپن میزبان,  از 5 دوره این مسابقات, 3 دوره متوالی است که عنوان قهرمانی جهان را بدست آورده و در دو دوره نیز به فینال رسیده و نایب قهرمان شد. ژاپن در 5 دوره ای که در مسابقات شرکت کرده مدالی کمتر از نقره بدست نیاورده است.

آمریکا:

دومین تیم مطرح در بیس بال زنان تیم ملی آمریکاست که در دو دوره نخست این رقابتها یعنی در سالهای 2004 و 2006 عنوان قهرمانی این رقابتها را بدست آورده و در سال 2012 نیز به فینال رسید و با شکست مقابل ژاپن مدال نقره گرفت. آمریکا در سالهای 2008 و 2010 در جایگاه سوم ایستاد.

استرالیا:

استرالیا تنها تیم شرکت کننده از قاره اقیانوسیه است که بهترین مقام این کشور در این مسابقات , مقام دومی در سال 2010 در ونزوئلا می باشد.

کانادا:

کانادا در آخرین دوره این مسابقات که در سال 2012 در ادمونتون کانادا برگزار شد عنوان سومی این مسابقات را بدست آورد. کانادا جزو تیمهای خوب بیسبال زنان دنیاست و حاصل حضور تیم ملی کانادا در مسابقات جهانی, یک نقره و 3 مدال برنز می باشد.

ونزوئلا:

ونزوئلا از سومین دوره وارد این مسابقات شده و در دو دوره گذشته عناوین چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده است.

چین تایپه:

چین تایپه در هر 5 دوره این مسابقات حضور داشته و 3 بار پنجم این مسابقات شده و یکبار هم در ادمونتون کانادا در جایگاه ششم ایستاد.

هلند:

هلند تنها کشور اروپایی است که در مسابقات حضور می یابد. هلند سومین حضور خود در این مسابقات را در ژاپن تجربه خواهد کرد. بهترین مقام هلند در این مسابقات مربوط به آخرین دوره در سال 2012 است که برای کسب عنوان هفتمی موفق شد تیم ملی کوبا را شکست دهد.

هنگ کنگ:

سومین تیم آسیایی حاضر در این مسابقات تیم ملی هنک کنگ است که سومین حضور خود را جشن می گیرد و بهترین مقام این تیم جایگاه هفتمی او در مسابقات سال 2006 در چین تایپه می باشد.

ژاپن دومین بار هست که میزبان این مسابقات می شود. مسابقات بیس بال زنان قهرمانی جهان که هر دو سال یکبار برگزار می گردد از 1 تا 7 سپتامبر 2014 در شهر میازاکی ژاپن برگزار خواهد شد.

 

میزبانان و برندگان جامهای مسابقات بیس بال زنان قهرمانی جهان

سوم

نایب قهرمان

قهرمان

میزبان

سال

کانادا

ژاپن

آمریکا

کانادا

2004

کانادا

ژاپن

آمریکا

چین تایپه

2006

آمریکا

کانادا

ژاپن

ژاپن

2008

آمریکا

استرالیا

ژاپن

ونزوئلا

2010

کانادا

آمریکا

ژاپن

کانادا

2012

؟

؟

؟

ژاپن

2014

         

 

 

مسابقات جهانی بیس بال زنان در سال 2014

 

                                                              

 


ادامه

تقدیر از آقای ادیب در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون

 علیپور از رییس انجمن بیسبال و سافتبال قدردانی کرد
 
 

رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی با اهدای لوح سپاس به رییس انجمن بیسبال و سافتبال کشور, از تلاشها و زحمات ایشان در مدت 3 ماه اخیر قدردانی به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، "محمد علیپور" در پایان سمینار روسای انجمنهای ورزشی که در سالن آکادمی ملی المپیک برگزار شد، این لوح را به روسای انجمنهای تحت پوشش اهداء کرد.وی گفت: خوشبختانه در سال 92، انجمنهای تحت پوشش در پرتو برنامه ریزی و همدلی توانستند به نتایج خوبی دست یابند و با وجود مشکلات و تنگناهای مالی، بیلان رضایت بخشی را ارایه بدهند.

علیپور در ادامه افزود: تلاش بی وقفه انجمنها در سالجاری مایه مباهات است و باید طوری مهندسی کنیم که در سال 93، چه در عرصه داخلی و چه در رقابتهای برون مرزی حرکت روبه جلو داشته باشیم.

براساس این گزارش روسای 16 انجمن تحت پوشش این فدراسیون در سمینار مذکور مشکلات و راهکارهای لازم بمنظور رفع نقاط ضعف و راههای اعتلای انجمن متبوعه خود ارائه دادند.

شایان ذکر است، مجمع سالیانه فدراسیون انجمنهای ورزشی نیز عصر چهارشنبه با حضور دکتر نصرالله سجادی معاونت توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و روسای 31 هیات استانهای کشور در آکادمی المپیک برگزار شد.

 


نکته: اینکه از آقای ادیب با عنایت به حضور سه ماهه ایشان بر مسند مدیریت انجمن تقدیر شده برای ما جای خرسندی است. هنوز برای قضاوت در مورد عملکرد آقای ادیب زود است. باید ماهها بگذرد تا دید انجمن با مدیریت جدید و نیز نیروهای انسانی که در بدنه انجمن گمارده شده اند چه روندی را در پیش می گیرند. سابقه داشته که انجمن و یا فدراسیون سابق در 3 ماهه یا 6 ماهه و یا حتی یک سال اول, قولهایی دادند و کارهای سطحی انجام دادند و بعد از آن دچار روزمرگی شدند به طریقی که همه ورزشکاران و مربیان و مسئولین هیئتها و کمیته های استانی از جان و دل خواستار برکناری یا استعفای این مدیران بودند. امید دارم که آقای ادیب این طلسم را بشکنند و سالهای سال با انگیزه و با برنامه , انجمن بیس بال و سافتبال ایران را مدیریت کنند. در آن صورت تقدیر از ایشان نه از دست رئیس فدراسیون , بلکه تقدیر از عملکرد آقای ادیب, در دلهای هزاران مشتاق رشته های بیس بال و سافتبال صورت خواهد پذیرفت.

 به امید روزهای بهتر برای بیس بال و سافتبال ایران.

 

تقدیر از آقای ادیب در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون

 

                                                                  

 


ادامه

به بهانه برگزاری مسابقات بیسبال در رده نوجوانان


برگزاری مسابقات ویژه نوجوانان, دیر اما امیدآفرین

سالهای متمادی است که از طریق نامه, وبلاگ, سایت, حضوری , تلفنی و ... به مدیران ارشد انجمن بیسبال و سافتبال , فدراسیون انجمنهای ورزشی و همچنین فدراسیون بیس بال سابق گفته میشد که "آقا بیایید هر دو سال یک بار مسابقات ویژه نوجوانان را برگزار نمایید." کسی گوشش به این حرفها بدهکار نبود. پیش خود گمان می کردند این آدمها یا از کره ماه آمده اند و یا حرفی غیر واقعی و نشدنی می زنند. شایدم لابی هایی وجود داشت و یا منافع آدمهایی تامین نمیشد. مدیرانی که فقط حرفش را میزدند و در عمل گامی هرچند کوچک برداشته نمیشد. در سالهای بین 1387 تا سال 1390 فقط در استان سمنان حدود 300 نوجوان 7 تا 14 ساله بودند که بیمه ورزشی بیس بال داشتند و در طول سال در تمرینات و مسابقات استانی و دوستانه شرکت می کردند. بازیکنانی که به علت عدم برگزاری مسابقات منطقه ای یا کشوری عطایش را به لقایش بخشیدند. همان زمان پیشنهاد مکرر مسئولین هیئت وکمیته بیس بال استان سمنان به مسئولین انجمن و فدراسیون, برگزاری هردوسال یکبار مسابقات این رده بصورت قهرمانی کشور بود تا ضمن ایجاد انگیزه در این قشر از جامعه جهت حضور در تمرینات بیس بال در استانها, پشتوانه ای نیز برای تیم های ملی بزرگسالان و یا جوانان ایران باشد. استراتژی های استعدادیابی و فواید این کار از دوران نوجوانی را همه میدانند و در این هیچ شکی نیست. کاری که بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا می کنند و اگر چشمان خود را اندکی باز کنیم فدراسیونهایی چون والیبال و بسکتبال ایران نیز امروزه تا حدودی نان این تفکر مدیران سابق را می خورند.

وجود تیمهای نوجوانان در استانها و شهرهای مختلف کشور به سالهای گذشته برمی گردد. شاید برگزاری مسابقات کشوری در این رده از زبان رئیس انجمن حرف تازه ای باشد اما در سالهای گذشته استانهایی مثل بوشهر, البرز, سمنان, گیلان و تهران در این رده بازیکنان زیادی داشته اند که به انجام تمرینات بیس بال می پرداختند. در سال 1390 مسابقات دوستانه ای در رده نوجوانان در شهرهای مختلف استان سمنان برگزار شد که در آن مسابقات تیمهای سمنان, فولادمحله, امیرآباد و شهمیرزاد حضور داشتند و میهمان ویژه آن مسابقات محمدعلی یزدی (مسئول پرتلاش کمیته اسبق تی بال انجمن و مسئول کمیته سابق بیسبال استان البرز ) بود. کوتاه سخن اینکه این ظرفیت ها در استانها بوده و هست اما مدیری نبود که از این ظرفیتها استفاده نماید.

آدمها در رسیدن به اهدافشان دو دسته هستند. آدمهای خودشکوفا اول باور میکنند بعد می بینند, اما آدمهای معمولی باید اول ببینند بعد باور کنند. اینکه چطور انجمن به فکر این افتاد که مسابقات ویژه نوجوانان را برگزار کند شاید بتوان به هنر بوشهری ها در حاشیه مسابقات نهایی لیگ سافتبال در هفته گذشته اشاره کرد که رئیس فدراسیون انجمنهای ورزشی را به محل تمرین بیس بال نوجوانان شهرشان بردند تا رئیس فدراسیون ببیند که چه اتفاقاتی در بیسبال خواهد افتاد اگر کمی باور داشته باشیم و برای این باورمان برنامه ریزی کنیم.

برگزاری مسابقات نوجوانان امیدهای فراوانی را برای صدها نوجوانی که در استانهای سمنان, تهران, البرز, بوشهر, گیلان و ... زندگی می کنند(و نیز استانهای دیگر) به ارمغان خواهد آورد.

فکر برگزاری این مسابقات و بیان آن از زبان آقای ادیب را ارج می نهیم و امیدواریم که در سال 93 شاهد برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور در این رده باشیم. مسابقاتی که همین الان تکاپو برای شروع دوباره تمرینات را در دل بازیکنان انداخته است. هرچند این تصمیم بعد از دو دهه فعالیت بیس بال در ایران بسیار دیر گرفته شده اما شایسته و قابل تقدیر است.

شهرداری سمنان این آمادگی را دارد که در سال آینده اولین میزبانی این مسابقات را برعهده بگیرد. این در حالی است که پروژه زمین چمن مصنوعی شهرداری سمنان در فصل بهار به اتمام میرسد و چمن مصنوعی خط کشی شده بیس بال از کشور ترکیه وارد سمنان شده و در سال آینده شاهد راه اندازی یک کمپ عالی برای رشته های بیس بال و سافتبال خواهیم بود.

عکسهای زیر مربوط به مسابقات بیس بال نوجوانان استان سمنان در سالهای 1389 و 1390 می باشد.

 

به بهانه برگزاری مسابقات بیسبال در رده نوجوانان

 

به بهانه برگزاری مسابقات بیسبال در رده نوجوانان

 

به بهانه برگزاری مسابقات بیسبال در رده نوجوانان

 

به بهانه برگزاری مسابقات بیسبال در رده نوجوانان

                                                                      

 

 


ادامه

طراحی و راه اندازی توسطچشم انداز رسانه های سمنان |جهت طراحی وب سایت با شماره 09102881080 در تماس باشید

Scroll To Top