حضور دوباره ایروکاوای ژاپنی در ایران

توما به ایران می آید
 
 
"توما ایروکاوا" سرمربی تیم ملی بیس بال نوجوانان ایران و به نوعی استعدادیاب این رشته به ایران می آید.
"توما" را خیلی از بازیکنان بیس بال ایران می شناسند.سال گذشته "توما" در مسابقات مرحله فینال لیگ در اصفهان حضور داشت و از نزدیک بیس بال ایران و بازیکنانش را دید.
از قرار معلوم انجمن بیس بال و سافتبال ایران قراردادی با وی امضاء کرده و مقرر شد به مدت 5 ماه در ایران حضور داشته باشد و به کشف استعدادهای بیسبالی در استانهای مختلف کشور بپردازد. ما این حرکت را به فال نیک می گیریم. کاری که باید 10 سال پیش انجام میشد در حال حاضر در آستانه مواجه شدن با آن هستیم. ظاهرا برنامه آقای "ایروکاوا" جدای از مشاهده از نزدیک مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در نیشابور, سفر به استانهای مختلف کشور هست تا از نزدیک با بازیکنان نوجوان استانها آشنا شود.
یادمان نرود و مسئولین کمیته های بیس بال استانها یادشان نرود که همین اندک وسایلی که چندی پیش توسط انجمن تحویل آنان شد از برکت هماهنگی و پیگیری های همین جوان ژاپنی بوده است. رواست که به حکم احترام و به رسم میهمان نوازی, مسئولین کمیته های بیس بال استانها میزبان شایسته ای برای توما ایروکاوا باشند.
امید که انجمن در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های خود همچنان دست از تلاش برندارد.
                                                                                             
ادامه

تعویق مسابقات دور رفت لیگ شمال

مسابقات بیس بال دور رفت لیگ شمال به تعویق افتاد
 
مسابقات دور رفت لیگ منطقه شمال که مقرر شده بود از 21 لغایت 24 مرداد در ورزشگاه آزادی تهران برگزار گردد به بعد موکول شد.
کیوان صفاییان دبیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران گفت: ما نهایت تلاش خود را کردیم که بتوانیم در تاریخ مذکور خوابگاه برای تیمهای میهمان مهیا کنیم اما به دلیل اعزام تیمهای ملی رشته های مختلف به بازیهای آسیایی گوانگجو, ظرفیت خالی برای اسکان ورزشکاران بیس بال وجود ندارد.
وی افزود: مسابقات دور رفت لیگ شمال بعد از مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در بیرجند به میزبانی استان داوطلب برگزار می گردد. وی همچنین از مسئولین کمیته بیس بال استان سمنان خواست, در صورت فراهم بودن شرایط,میزبانی دور رفت را هم قبول نمایند.
شایان ذکر است که باشگاه شهرداری سمنان میزبانی دور برگشت مسابقات در مهرماه را پذیرفته و با توجه به اتفاقی که افتاده, در حال رایزنی برای میزبانی دور رفت نیز می باشد.

 


ادامه

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران
 
 
لینک زیر را حتما دنبال کنید.
 
مسابقات بین المللی تونس به تعویق افتاد
 
منبع خبر: www.ibasa.ir
در سمت راست این صفحه گزینه پیوندها را بازکنید و وارد سایت انجمن بیس بال و سافتبال ایران شوید.
 
 

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران

 

 
ادامه

آذرخش تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ شمال

تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ بیس بال شمال شد.
 
به گزارش سایت پیچر  و به نقل از کیوان صفاییان دبیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران , تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ بیس بال ایران در منطقه شمال شد.
بر اساس این گزارش تیمهای حاضر در مسابقات لیگ شمال می بایست 21 تا 24 مرداد ماه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم بروند تا دور رفت این مسابقات برگزار گردد. تا امروز حضور تیمهای شهرداری سمنان, آذرخش تهران, همچنین استانهای قم,گیلان و خراسان رضوی در لیگ شمال قطعی شده و برنامه مسابقات و نیز آیین نامه اجرایی آن طی روزهای آتی به استانها ارسال خواهد شد. این گزارش حاکی است به علت کمبود فضا برای اسکان ورزشکاران هر تیم می بایست نهایتا 16 ورزشکار راهی مسابقات نماید.
با پایان یافتن این دور از مسابقات در تهران, تیمها در مهرماه سال جاری در شهر سمنان برای برگزاری دور برگشت مسابقات لیگ شمال به مصاف هم می روند تا تکلیف دو تیم صعود کننده این منطقه از کشور مشخص گردد.
                                              
ادامه

برگزاری مطلوب اردوی تیم ملی بیس بال ایران


پشتیبانی مطلوب از اردوی تیم ملی بیس بال ایران

 اولین اردوی انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات جهانی کشور تونس که از  11 لغایت 17 شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد, از بعدازظهر روز دوشنبه 16 تیرماه آغاز و بعدازظهر روز جمعه 20 تیر هم به پایان رسید.

به گفته "مهرداد حاجیان " سرمربی تیم ملی بیس‌بال کشورمان اسامی نفرات برگزیده برای دعوت به مرحله دوم اردو بعد از تشکیل کمیته فنی انجمن و بررسی آمار و عملکرد بازیکنان مشخص و اعلام خواهد شد.

در اینجا سخن از مسائل فنی اردو نمی کنم چرا که آقای حاجیان سرمربی تیم ملی در قبل و حین اردو به کرار موارد فنی و نحوه گزینش بازیکنان را به همه از جمله مسئولین کمیته های بیس بال استانها و برخی از بازیکنان باتجربه استانها گوشزد کردند تا بسیاری از شبهه ها برطرف گردد. سخن من از باب مسائل پشتیبانی است که در این اردو و با حجم زیاد بازیکنان برگزار شد. از آنجایی که بنده در طول 17 سال گذشته در اکثر اردوهای تیم ملی حضور داشتم ذکر برخی از اتفاقاتی که در این اردو پدید آمد شاید برای برخی قابل توجه باشد.

مدیریت پشتیبانی این اردو  بسیارمتفاوت تر از اردوهای اولی بود که در طول سالیان گذشته برگزار میشد. اردوهای اول تیم ملی بیسبال سابقا با حدود 40 بازیکن و با امکانات تقریبا کمی برگزار میشد اما در اردوهای بعدی شرایط پشتیبانی بهتر میشد. اما در این اردو و با حضور 60 بازیکن, شرایط اردو مناسب بود.

از نکات مثبت این اردو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محل اسکان ورزشکاران به لحاظ نزدیکی به زمین تمرین و امکانات خوابگاهی مناسب بود. فراهم بودن امکاناتی مانند آب معدنی, شربت و کیک و کلوچه, توپ های مسابقه ای با کیفیت , حضور مستمر آقای صفاییان دبیر انجمن در محل تمرین و اسکان بازیکنان و نظارت بر کلیه امورات جاری اردو , حضور آقای افتخاری به عنوان سرپرست و پیگیری کننده مسائل تغذیه, پذیرایی, آمار بازیکنان و ... که مهمترین مشخصه ایشان اخلاق و منش خوبشان بود.

حضور چندین باره آقای ادیب در اردو که مسائل را از نزدیک نظاره گر بودند, تبلیغات دور زمین تمرین , حضور پرشور رسانه ها و عکاسان خبرگزاری ها و جراید مختلف در هر روز از تمرین و نیز پوشش خبری سریع و مطلوب روابط عمومی انجمن در سایت انجمن و نیز سایت فدراسیون, نیز از نکات قابل توجه این اردو بود. شبکه های ورزش و خبر رسانه ملی نیز اخبار این اردو را در قالب گزارش خبری و یا برنامه زنده, به مردم منعکس کردند. در پایان اردو نیز توپهای استفاده شده در اردو بین استانها تقسیم شد و بخشی از از وسایلی هم که توما ایروکاوا از ژاپن ارسال کرده بود به استانها تحویل داده شد.

همه دست به دست هم دادند تا اردو به شکلی مطلوب برگزار گردد. از مسئولین انجمن گرفته تا مربیان تیم و بازیکنان استانها که صبح و بعدازظهر پیوسته در حال نمایش توانمندی های خود بودند. شاید اشکالاتی هم در کار بوده اما آنقدر محسنات این اردو جلوه گر بوده که ذکر آنها به صلاح نیست.

ما این اتفاقات را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این روند ادامه و استمرار یابد. استمرار این روش و چشاندن مزه میوه این زحمات به دهن مربیان و بازیکنان استانها شاید سرآغاز یک حرکت اساسی و موثر در بیس بال کشور باشد.

در انتها به نوبه خود و از طرف بازیکنان شریف بیسبال استانها از مسئولین انجمن بابت برگزاری مطلوب این اردو سپاسگذاریم و از خداوند بزرگ برای همه آنها در اردوها و مسابقات بعدی آرزوی بهترین ها را داریم.

 

برگزاری مطلوب اردوی تیم ملی بیس بال ایران

 

 


ادامه

آغاز اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران

آغاز اردوی اول انتخابی تیم ملی بیسبال در تهران
اولین اردوی تیم ملی بیس بال ایران جهت حضور در مسابقات جهانی تونس از امروز در تهران آغاز شد.
به گزارش سایت پیچر اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران با حضور 60 بازیکن برتر لیگ بیس بال ایران صبح امروز در زمین شماره 4 آزادی تهران آغاز بکار کرد.
بازیکنان به 4 گروه مختلف تقسیم شدند و صبح و بعدازظهر زیر نظر سرمربی تیم به اجرای مهارتها و توانمندی های خود پرداختند. نکته ای نیست که از چشم سرمربی تیم آقای حاجیان غافل بماند و آقای بهرامپور هم پیوسته مراقب اوضاع هستند تا بطور دقیق عملکرد بازیکنان مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد تا برترین بازیکنان اردو که در این مرحله 25 نفر خواهد بود برای اردوهای بعدی انتخاب شوند.
بازیکنان هر روز از ساعت 8 الی 12 و بعدازظهر ها از 4 تا 8 در زمین شماره 4 آزادی مشغول تمرین و مسابقه هستند.
این اردو تا ظهر جمعه 20 تیرماه ادامه دارد.
حواشی امروز:
-آقای عالمی مشاور فدراسیون انجمنهای ورزشی و آقای مهربان دبیر فدراسیون از میهمانان امروز اردو بودند.
- آقای ادیب رییس انجمن بیس بال و سافتبال نیز در اردو حضور داشتند.
- خیل عکاسان و خبرنگاران رسانه های مختلف در اردو از نکات جالب توجه این اردو بود.
- تبلیغات دور زمین و وجود چندین حامی مالی از نکات دیگری بود که مورد توجه بازیکنان و رسانه ها قرار گرفت.
                                                    

آغاز اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران

 


 
ادامه

تیم ملی با 18 بازیکن به تونس می رود


سرمربی تیم ملی بیس بال:

تیم ملی با 18 بازیکن به تونس می رود

 

سرمربی تیم ملی بیس بال کشورمان اظهار داشت: برای حضوری پرقدرت در مسابقات بین المللی تونس 18 نفر از بهترینهای کشور را به این کشور اعزام خواهیم کرد.

"مهرداد حاجیان" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی گفت: 3 مرحله اردوی آمادگی برای تیم ملی در نظر گرفته ایم که مرحله اول آنرا از فردا (دوشنبه) با حضور 60 ورزشکار در مجموعه ورزشی آزادی تهران استارت خواهیم زد.

وی گفت: این افراد از بهترینهای سال قبل مسابقات لیگ هستند و تعدادی نیز با مشورت مربیان برتر کشور به اردو راه یافته اند که در مرحله دوم اردو این تعداد به 25 نفر تقلیل خواهند یافت.

حاجیان در ادامه گفت: با مذاکرات صورت گرفته قرار است قبل از مسابقات بین المللی تونس یک بازی دوستانه و تدارکاتی با نپال داشته باشیم که این کشور برای حضور ما در این کشور موافقت خود را اعلام کرده است.
سرمربی تیم ملی درخصوص مسابقات بین المللی تونس گفت: هنوز مشخص نیست چه کشورهایی در این رقابت حاضر خواهند شد اما ما مصمم هستیم تا با تمرینات مستمر و منظم بهترین نتیجه را کسب کنیم.
شایان ذکر است که مسابقات بین المللی تونس از تاریخ 11تا17 شهریور ماه امسال برگزار خواهد شد


 

 


ادامه

دعوت از بازیکنان برتر استانها برای شرکت در اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال

اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال برای تورنمنت نپال

 

 

به گزارش سایت اطلاع رسانی انجمن بیس بال و سافتبال ایران 60 بازیکن برتر لیگ بیسبال ایران به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

بنا براین گزارش, بازیکنان از استانهای مختلف و بر اساس نیاز تیم ملی بیس بال به بازیکنان در پستهای مختلف, از 60 بازیکن برای حضور در این اردو دعوت بعمل آمده است که اسامی بازیکنان و استان متبوعشان نیز در ادامه آمده است.

خدا را باید شاکر بود که بعد از یک سال دوباره صحبت از اردو شد و انگیزه ای شد برای بازیکنانی که بتوانند توانمندی های خود را در اردو و در ادامه در تورنمنت کشور نپال به نمایش گذارند. رهبری تیم ملی همچون گذشته به مهرداد حاجیان و مهدی بهرامپور  و علی امامزاده سپرده شد.

این اردو به مدت 4 روز در زمین چمن شماره 4 آزادی تهران برگزار می گردد و بازیکنان دعوت شده می بایست عصر روز دوشنبه 16 تیرماه خود را به سرپرست اردو در محل خوابگاه دوچرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران معرفی نمایند.

استان اصفهان:

1-وحید باطنی 2- سعید باطنی 3- حسین باقری 4- علی گودرزی 5- امین باقری 6- احمد درایش

      استان بوشهر:

 1-رضا شعبانی 2- یاسین شریفی 3- مهدی واعظ زاده 4- سید عبداله مهیمنیان آزاد 5- مهدی معصومی 6- مهرداد پویان فر 7- امیر باژوند 8- کاوه چابجاری 9-محسن محمدی 10- حسام عارف زاده

استان تهران:

1- اصغر وقاری2- یونس فتحی زاده 3-احسان ابراهیمی صبا  4- مجید پاشوی  5-مجید ستاری 6- نیما باقری نیا  7-کیوان رانا  8-داوود جباری 9-مصطفی رستمیان 10- آبتین نخجوان پور 11- مهدی گل محمدی 12- سالار ساجدی 13- اکبر فرهادی

استان خراسان رضوی:

1-جواد جاهد 2- حامد خیابانی 3- وحید واحدی

استان سمنان:

1-ابوالقاسم وفایی 2- جلیل چنگیزی 3- رسول طاهریان 4- جلال چنگیزی 5- محمد علی کلانتری 6- رجبعلی برزگر 7- حسین عابدینی 8- مجتبی گردان

استان قم:

1- سید جمال الدین سادات 2- مجید محمدی 3- محمد صفدری 4- ابوالفضل امجد

استان کرمان:

1-هادی علینقی 2- جواد گوهری 3- اباذر صمدانی 4- حسین ایرانمنش 5- معین حسنی 6- محمد مهدی حسنی 7- علیرضا حسنی

استان گیلان:

1-هومن ارجمندی  2- کیان ندافی  3- ایمان خلیق ساکت  4- امیر خلیق ساکت  5- حسن برهانی  6- رامین احمدی  7- سینا قدیمی  8- احمد رانگا

استان مرکزی:

1-حمید محمدی

 

دعوت از بازیکنان برتر استانها برای شرکت در اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال

 


 


ادامه

گلایه ای از جنس بی انصافی


گلایه ای از جنس بی انصافی
 

در پایگاه اطلاع رسانی انجمن بیس بال و سافتبال ایران, خبری منتشر شد مبنی بر گلایه شدید خانم حسن نیا از کمیته های سافتبال استانها که هیچ کاری برای رشد و توسعه سافتبال انجام نمی دهند و به جایگاه انجمن لطمه زده اند. بنده ضمن عرض ارادت قلبی به جانب خانم حسن نیا که از همکاران و دوستان نیک بنده هستند, چند نکته هست که به نظر باید به سمع ایشان رسانده شود تا بدانیم که کجا هستیم و از چه کسانی توقع کار داریم.

ابتدا خبر را بخوانیم ,بعد نکات زیر را باهم مرور می کنیم.

«گلایه شدید حسن نیا از مسئولین سافت بال استانها»

نائب رئیس انجمن ضمن اظهار گلایه شدید از مسئولین کمیته سافت بال استانهااز عدم همکاری آنها با انجمن انتقاد کرد.

منیژه حسن نیا نایب رئیس بانوان انجمن بیس بال و سافت بال کشور در گفتگوی اختصاصی با سایت انجمن اظهار داشت:

متاسفانه فعالیت کمیته های سافت بال استانها بسیار ضعیف می باشد و اصلا همکاری نمی کنند، در بعضی استانها  فعالیت سافت بال بطور کامل به صفر رسیده است و ما شاهد هیچگونه تلاشی از سوی رییس کمیته سافت بال  در جهت انجام فعالیتهای سافت بال در استان مربوطه نیستیم و این وضعیت به جایگاه ورزش سافت بال در انجمن لطمه وارد نموده است.

وی از عدم حضور روسای کمیته سافت بال استانها در همایش بیس بال و سافت کشور که در اصفهان برگزار شد شدیدا" گلایه کرد و افزود تنها مسئولین کمیته اصفهان، ایلام و کهکیلویه و بویر احمد در این جلسه حضور داشتند و  اگر وضعیت به همین منوال باشد، طبق صحبتهای انجام شده با مسئولین انجمن، فعالیتهای سافت بال را تعلیق می کنیم.

وی در پایان از تلاشهای کمیته سافت بال بندرعباس، خراسان رضوی، خورموج، شهر کرد و بازیکنان تهران تشکر  نمود و اظهار داشت برای قدردانی از استانهایی که با انجمن همکاری می کنند به زودی تسهیلات و امکاناتی را در اختیار آنها می گذاریم.  

نکته 1:

در خصوص عدم حضور بسیاری از مسئولین کمیته های سافتبال و بیس بال استانها در گردهمایی اصفهان, ذکر این مطلب ضروری است که متاسفانه خود انجمن 4 روز مانده به برگزاری آن با کمیته های سراسر کشور تماس می گیرند که در این جلسه شرکت کنند که این خود یک عیب است. صحیح تر این بود که تاریخ برگزاری چنین گردهمایی از یک ماه قبل یا کمتر و بیشتر مشخص میشد و نیز از طریق مکاتبات اداری و پایگاه خبر رسانی انجمن , اطلاع رسانی کامل صورت می پذیرفت. اگر دقت کرده باشید به جز استان اصفهان که میزبان بود فقط دو استان نزدیک و همجوار یعنی ایلام و کهکیلویه و بویر احمد در این نشست حضوریافتند چرا که مسافت و زمان کمتری برای حضور در اصفهان داشتند. عدم حضور مسئولین کمیته ها مطلقا تقصیر کمیته ها نیست و درصد بیشتری از این مشکل, از مدیریت انجمن و نحوه اطلاع رسانی و برگزاری آن است. اینجانب نیز در مطلبی که قبل از برگزاری این گردهمایی در سایت پیچر انتشار دادم این موضوع رو گوشزد کرده بودم.

همچنین در گفتگو با برخی از مسئولین کمیته های بیس بال و سافتبال استانها این موضوع مطرح بود که هیئت استان ما باید هزینه رفت و آمد ما را به اصفهان برای شرکت در جلسه بپردازد.وقتی به هیئت مراجعه کردیم رئیس هیئت گفت که نامه ای نیومده. چه جلسه ای؟ کجا؟ من خبر ندارم و ... این نیز از آن جمله اتفاقاتی است که در انجمن ما رخ می دهد و این موضوع خود دلیلی برای عدم حضور مسئولین کمیته ها شده. کمیته هایی که در استانها زیر نظر رئیس هیئت کار می کنند و خود هیچ دخل و تصرفی در اعتبارات هیئت ندارند و همیشه نگاهشان به جیب رئیس هیئت یا مدیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران هست.

(ببینید به کجا رسیده ایم که سر آمدن یا نیامدن یک مسئول به یک جلسه این همه دادو بیداد می کنیم.)

نکته 2:

اگر کمیته های استانی ضعیف هستند و به قول شما شاهد هیچگونه تلاشی در این زمینه نیستیم , دقیقا بر می گردد به عملکرد شما در انجمن. شما تصمیم گیر هستید و سالیان سال هست که مسند نایب رئیسی بر عهده شماست. اگر ضعفی در مدیریت سافتبال باشد( که یقینا به وفور هست) از مدیریت شما می باشد که نتوانسته اید برنامه ریزی , اعتبارات و امکانات لازم را برای رشد و توسعه فراهم کنید. برگزاری یک جشن و تکلیف به استانها که جشن برگزار کنید و عکس بگیرید و برای ما بفرستید که نشد توسعه. چون استانهای خراسان رضوی, چهارمحال, هرمزگان و بوشهر جشن برگزار کردند, با انجمن همکاری کردند مستحق دریافت امکانات و تسهیلات (که معلوم نیست چی هست) از طرف انجمن هستند و استانهای دیگر به خاطر عدم برگزاری جشن روز سافتبال, محروم از این تسهیلاتند؟ این چه اظهار نظری است که از طرف یک مسئول کشوری بیان می شود؟ واقعا جای تاسف دارد برای ما که مدیران ما چنین نگاهی دارند.

نکته 3:

می فرمایید کمیته سافتبال استانها با ما همکاری نمی کنند. چه کاری از آنها خواسته اید که انجام نداده اند؟ برگزار نکردن جشن روز جهانی سافتبال شد عدم همکاری؟ یادتان رفته که همین استانها در سال گذشته برای رشد و رونق سافتبال در ایران میلیون ها تومان هزینه کردند و لیگ سافتبال را برگزار کردند؟ میزبانی مسابقات لیگ سافتبال و برداشتن میلیونها تومان هزینه از دوش انجمن, همکاری نیست؟ حال در این چند ماه گذشته که بیشتر به کارهای روتین و اداری گذشت و هیچ برنامه عملیاتی از انجمن در حوزه سافتبال دیده نشد صحبت از به صفر رسیدن تلاشهای کمیته های استانی می کنید؟ کمی تا اندکی انصاف هم به خدا خوب چیزی است.

نکته 4:

کمیته های سافتبال استانها بارها و بارها درخواست لوازم و تجهیزات این رشته را از انجمن کرده اند. شما چه کرده اید؟ کمکشان کردید؟ هی گفتید نداریم و نداریم. داریم رایزنی می کنیم. یه رابط تو فلان کشور پیدا کردیم.فلانی داره میره خارج بهش گفتیم قیمت بگیره. با فلانی حرف زدیم. به فلان کسک ایمیل زدیم و حرفهایی از این قبیل. اینها که نشد نون و آب. از این طرف انتظار کار و رشد و توسعه دارید و از آن طرف بر روی صندلی چرخ دار, زیر کولر اتاق جلسات انجمن می نشینید و می گویید استانها کار نمی کنند. شما در تامین اولی ترین و مهمترین بخش توسعه این ورزش که همانا تامین امکانات و لوازم این رشته ورزشی است و این صد درصد وظیفه انجمن می باشد ناتوانید پس چطور توقع همکاری و توسعه این ورزش را دارید؟ یه ضرب المثل مازندرانی هست که میگه: "آقا بیاره غوزه, بی بی پیرهن بدوزه."

توصیه ام این است:  دو قدم برای استانها بردارید آنوقت توقع ده تا کار داشته باشید.

نکته 5:

چندی قبل در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری جلسه ای در فدراسیون والیبال ایران برگزار شد که بنده در آن حضور داشتم مبنی بر برنامه ریزی برای سوپرلیگ والیبال بانوان. مسابقات آنها از اول آبان امسال شروع می شود ولی جلسه اولیه با مدیران باشگاهها را در اول اردیبهشت یعنی 6 ماه قبل می گیرند تا تیمها , بازیکنان و باشگاهها تکلیف خود را بدانند تا بتوانند برنامه ریزی لازم را طبق دستورالعمل و آیین نامه های اجرایی فدراسیون, برای حضور در مسابقات اعم از جذب بازیکن, مکان تمرین, نوع تمرینات, بدنسازی, ایاب و ذهاب, مسابقات دوستانه و تدارکاتی و ... انجام دهند. حال انجمن ما برای برگزاری یک لیگ سافتبال  با حضور 8 تیم استانی امروز و فردا می کند و نمی داند باید کی جلسه بگذارد و چطور برنامه ریزی کند. بعد ماه مبارک رمضان مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و نیز مسابقات لیگهای بیس بال و سافتبال قرار است که برگزار شود اما هنوز همه بلاتکلیفیم. در این موضوع استانها هیچ گناهی ندارند. سکانداران این ورزشها در تهران و در انجمن باید رهبری و مدیریت کنند. وقتی خودمان نمی توانیم مدیریت کنیم باید تقصیر را بر گردن استانها بیندازیم؟ به نظر شما این یعنی عدم همکاری استانها؟ این یعنی ضعیف بودن استانها؟ به نظر شما برنامه نداشتن انجمن برای مسابقات لیگ سافتبال به جایگاه انجمن لطمه میزند یا استانهایی که منتظرند ببینند کی مسابقات لیگ شروع می شود که برنامه تمرینات خود را با آن تنظیم کنند؟ در مورد نکته 5 خودتان قضاوت کنید.

نکته 6 :

نکته آخر اینکه نایب رئیس محترم انجمن به جای پرداختن به این موضوع که یقینا باعث دلخوری مسئولین کمیته های استانی خواهد شد بهتر بود با عنایت به کم توجهی های سالهای اخیر در حق سافتبال که خود از همه واقف تر است با انجام برخی از اقدامات موثر, نظر مسئولین کمیته ها را به سمت انجمن و مشارکت بیشتر در راه توسعه این ورزش در کشور جلب می کرد تا این زحمتکشان گمنام با همین بضاعت اندک , در راه رشد و توسعه این ورزش قدم بردارند. جبهه گیری خانم حسن نیا و خطاب قراردادن مسئولین کمیته های استانی جزو نادرترین موضع گیری ها در ورزش کشور هست که مسئولی از زیرمجموعه های خود گله و شکایت دارد. همه می دانند که این اتفاقات بازتاب عملکرد خود شماست.اگر همکاری از استانها نمی بینید آن را در خود و عملکرد خود جستجو کنید . امید که خانم حسن نیا بپذیرند که در این مورد احساسی عمل کردند و وجود ایشان در مسند قدرت فعلی مرهون و طفیلی وجود بازیکنان و مربیان و مسئولین کمیته هایی است که در استانها و شهرهای مختلف کشور برای این رشته زحمت بسیار کشیده اند و می کشند. به یقین خود بهتر می دانید که اگر به قول خودتان در صورت عدم همکاری استانها این رشته را تعلیق می کنیم, در واقع عملکرد خود را زیر سوال برده اید.(.... خود شکن, آیینه شکستن خطاست....)

در آخر اینکه این مشکلات گریبانگیر رشته بیس بال هم هست و همه موارد فوق به طریقی به بیس بال هم برمی گردد. شاید چون خطاب من به اظهار نظر خانم حسن نیا بود همه مطالبم سافتبالی شد. اما واقعیت این است که بیس بال ما هم همین مشکلات را دارد. نکات دیگری هم هست که گمان می کنم در درجه اهمیت پایین تری نسبت به نکات فوق قراردارد و خدا را شاهد می گیرم که همه ما دوست داریم که این رشته ها در ایران رشد و توسعه یابد و از مدیران انجمن هم توقع بیشتری هست که کار کنند. کار روتین و روزمرگی را همه بلدند.اینطور کارکردن که هنر نیست. باید خلاق بود, باید ایستاد و کار کرد. و الا این مشکلات همیشه هست.

امیدوارم مسئولین انجمن با واقع بینی بیشتر در خصوص رشد و توسعه بیس بال با اظهار نظرهای خارج از عرف ورزشی باعث ایجاد فضای ناامیدی در جامعه بیس بال و سافتبال نشوند.

برای همه خدمتگزاران واقعی به ورزش بیس بال و سافتبال آرزوی توفیق روزافزون داریم.

رجبعلی برزگر

یکشنبه 1 تیرماه 1393

 


 

 
                                                               
ادامه

برگزاری جشن روز جهانی سافتبال در 3 استان

خدا کند که به چنان دور باطلی نیفتیم
 
23 خرداد ماه سال جاری به مناسبت روز جهانی سافتبال مراسمی به عنوان گرامیداشت این روز در 3 استان کشور برگزار شد. استانهای خراسان رضوی, تهران و بوشهر گزارش این جشن را به انجمن ارسال کرده اند تا نشان دهند که سافتبال در این استانها سرزنده تر از استانهای دیگر در حال فعالیت است. البته در حاشیه مراسم جشن در تهران از برترین های سافتبال بانوان تقدیر شد. کاری که ارزشمند بود اما بسیار دیر برگزار شد.
( بیس بال هم که خدا رو شکر دو سه سالی هست که اصلا بازیکن برتر نداریم. همه خوبند.)
هرچند خانم حسن نیا نایب رئیس انجمن در گزارشی اعلام کردند که استانها باید این جشن را برگزار نمایند اما آن روی سکه نمایانگر این است که اکثر استانها آه در بساط ندارند که تمرینات منظمی داشته باشند چه برسد به اینکه بخواهند جشنی هر چند با اعتبارات مالی اندک برگزار کنند. مدتها قبل صحبت از این بود که قرار است تا تیم ملی سافتبال کشورمان یک دیدار دوستانه با تیم سافتبال زنان ژاپنی مقیم تهران داشته باشیم که این نیز میسر نشد و البته کاملا طبیعی است.
 
 جامعه بیس بال و سافتبال ایران به قول دادن ها و عمل نکردن ها عادت کرده و این اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. قرار بود که نیمه اول تیرماه مسابقات لیگ بیس بال آغاز گردد اما در تقویم ورزشی ارائه شده به استانها در گردهمایی اصفهان قرار شد یک ماه و نیم دیگر یعنی بعد ماه مبارک رمضان مسابقات لیگهای بیس بال و سافتبال آغاز شود.مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان هم که در هاله ای از ابهام قرار دارد. این مسابقات هم قرار است بعد از ماه رمضان برگزار گردد اما هنوز نه مکان آن مشخص شده و نه آیین نامه ای تدوین شده و نه تکلیف استانها در این خصوص روشن.
انگار افتاده ایم به همان دور باطلی که سابقا بودیم. سوار قطاری بودیم مانند قطار شهربازی که فقط ما را می چرخاند. لذت اندکی در آن بود اما ما را به هیچ جایی نمی رساند. همه از آن شرایط گله داشتیم و اکنون ترس ما این است که گویا رگه هایی از آن اتفاقات, دوباره دارد خود را به ما نشان می دهد. خدا نکند که چنین بلایی سر ما بیاید. دوباره روز از نو. هی حرف بزنیم و هی حرف بزنیم و بعد عمل نکنیم و سکوت کنیم و هیچ نگوییم. یا اینکه انقدر صبر کنیم که دقیقه 90 به سرعت پیگیر کارها شویم.
خدا کند که به چون آن دور باطلی نیفتیم.....

برگزاری جشن روز جهانی سافتبال در 3 استان

 

برگزاری جشن روز جهانی سافتبال در 3 استان

 

برگزاری جشن روز جهانی سافتبال در 3 استان

 

برگزاری جشن روز جهانی سافتبال در 3 استان

 


ادامه

طراحی و راه اندازی توسطچشم انداز رسانه های سمنان |جهت طراحی وب سایت با شماره 09102881080 در تماس باشید

Scroll To Top