خراسان رضوی قهرمان اولین دوره مسابقات نوجوانان ایران

خراسان رضوی اولین جام قهرمانی را در خانه نگهداشت
 
اولین دوره مسابقات بیس بال قهرمانی نوجوانان ایران پس از یک دهه انتظار از 3 تا 7 شهریورماه در شهر نیشابور برگزار شد. اصل این اتفاق و نفس عمل برگزاری این اردو با همه ضعفها و قوتهای آن در اولین دوره, قابل تحسین بوده و موجب این اتفاق میمون و مبارک کسی جز آقای ادیب رئیس انجمن بیس بال و سافتبال ایران نیست. البته از آقای صفاییان و همه کسانی که در برگزاری این دوره از مسابقات نقش داشتند نیز نباید غافل شد. حضور رئیس فدراسیون و مسئولان محلی در مراسم اختتامیه این مسابقات خود دلیلی بر ارزش بالای این مسابقات دارد. به هر حال ضمن نثار مجدد سپاس به ساحت همه دوستان زحمتکش در این عرصه, امیدواریم این مسابقات در سالهای آتی با کیفیت بهتر و حضور استانهای بیشتر برگزار گردد.
در اولین دوره این مسابقات 4 تیم حضور داشتند که پس از انجام بازی های دوره ای در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید رجایی شهر نیشابور نتایج ذیل بدست آمد:
مقام اول: خراسان رضوی با 3 برد
مقام دوم: بوشهر با 2 برد و یک باخت
مقام سوم: سمنان با یک برد و 2 باخت
مقام چهارم: گیلان با 3 باخت
 
در این مسابقات "توما ایروکاوا" سرمربی ژاپنی تیم ملی نوجوانان ایران حضور داشت و نفرات برگزیده این مسابقات را به اردوی تیم ملی دعوت خواهد کرد.


خراسان رضوی قهرمان اولین دوره مسابقات نوجوانان ایران

 

خراسان رضوی قهرمان اولین دوره مسابقات نوجوانان ایران

 

 

 


ادامه

اولین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان ایران


 مسابقات قهرمانی کشوربیس بال نوجوانان

 

به حول و قوه الهی و با همت آقای ادیب و همکارانشان در انجمن بیس بال و سافتبال ایران, اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور در رده نوجوانان در حال برگزاری است. کاری که می بایست از سالها پیش آغاز میشد اکنون استارت خورده و جای تحسین دارد. شک و تردیدهای قبل از این مسابقات که بوی عدم برگزاری می داد با اعزام تیمها به سمت نیشابور از بین رفت و ما امروز شاهد رقابت 80 نوجوان بیسبالیست ایرانی هستیم که یقینا از بین این 80 نفر, ورزشکاران لایقی در سالهای آتی خواهیم داشت که می توانند جای بزرگان بیسبال امروز ایران را بهتر از گذشته پر کنند. ضمن عرض تبریک و خداقوت به مدیریت انجمن و نیز میزبان این مسابقات, به تیمها و استانهایی که برای این مسابقات تیم اعزام کردند نیز باید دست مریزاد گفت.

بنا بر گزارشهای رسیده از نیشابور, در اولین روز این مسابقات تیم سمنان به مربیگری آقای حسن صادقی موفق شد نماینده گیلان را با حساب 15 بر صفر شکست دهد. استانی که بازیکنان نوجوان با استعدادی در فولادمحله دارد که می توانند سالهای سال عناوین قهرمانی را از آن خود کنند. حضور این تیم  در اولین دوره شاید آغازی برای یک تحول بزرگ در بیس بال استان سمنان باشد. در دیگر بازی روز نخست این رقابتها تیم میزبان توانست با حساب 21 بر 14 از سد نماینده بوشهر بگذرد.تیمهای میزبان و بوشهر هم نشان دادند که ظرفیتهای خوبی برای پیشرفت در اینده دارند. 

این مسابقات تا روز پنجشنبه ادامه دارد و 4 تیم حاضر در این رقابتها به صورت دوره ای به مصاف هم می روند تا تکلیف قهرمان مشخص شود.

 

 

 


ادامه

حضور دوباره ایروکاوای ژاپنی در ایران

توما به ایران می آید
 
 
"توما ایروکاوا" سرمربی تیم ملی بیس بال نوجوانان ایران و به نوعی استعدادیاب این رشته به ایران می آید.
"توما" را خیلی از بازیکنان بیس بال ایران می شناسند.سال گذشته "توما" در مسابقات مرحله فینال لیگ در اصفهان حضور داشت و از نزدیک بیس بال ایران و بازیکنانش را دید.
از قرار معلوم انجمن بیس بال و سافتبال ایران قراردادی با وی امضاء کرده و مقرر شد به مدت 5 ماه در ایران حضور داشته باشد و به کشف استعدادهای بیسبالی در استانهای مختلف کشور بپردازد. ما این حرکت را به فال نیک می گیریم. کاری که باید 10 سال پیش انجام میشد در حال حاضر در آستانه مواجه شدن با آن هستیم. ظاهرا برنامه آقای "ایروکاوا" جدای از مشاهده از نزدیک مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در نیشابور, سفر به استانهای مختلف کشور هست تا از نزدیک با بازیکنان نوجوان استانها آشنا شود.
یادمان نرود و مسئولین کمیته های بیس بال استانها یادشان نرود که همین اندک وسایلی که چندی پیش توسط انجمن تحویل آنان شد از برکت هماهنگی و پیگیری های همین جوان ژاپنی بوده است. رواست که به حکم احترام و به رسم میهمان نوازی, مسئولین کمیته های بیس بال استانها میزبان شایسته ای برای توما ایروکاوا باشند.
امید که انجمن در راستای رسیدن به اهداف و برنامه های خود همچنان دست از تلاش برندارد.
                                                                                             
ادامه

تعویق مسابقات دور رفت لیگ شمال

مسابقات بیس بال دور رفت لیگ شمال به تعویق افتاد
 
مسابقات دور رفت لیگ منطقه شمال که مقرر شده بود از 21 لغایت 24 مرداد در ورزشگاه آزادی تهران برگزار گردد به بعد موکول شد.
کیوان صفاییان دبیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران گفت: ما نهایت تلاش خود را کردیم که بتوانیم در تاریخ مذکور خوابگاه برای تیمهای میهمان مهیا کنیم اما به دلیل اعزام تیمهای ملی رشته های مختلف به بازیهای آسیایی گوانگجو, ظرفیت خالی برای اسکان ورزشکاران بیس بال وجود ندارد.
وی افزود: مسابقات دور رفت لیگ شمال بعد از مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان در بیرجند به میزبانی استان داوطلب برگزار می گردد. وی همچنین از مسئولین کمیته بیس بال استان سمنان خواست, در صورت فراهم بودن شرایط,میزبانی دور رفت را هم قبول نمایند.
شایان ذکر است که باشگاه شهرداری سمنان میزبانی دور برگشت مسابقات در مهرماه را پذیرفته و با توجه به اتفاقی که افتاده, در حال رایزنی برای میزبانی دور رفت نیز می باشد.

 


ادامه

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران
 
 
لینک زیر را حتما دنبال کنید.
 
مسابقات بین المللی تونس به تعویق افتاد
 
منبع خبر: www.ibasa.ir
در سمت راست این صفحه گزینه پیوندها را بازکنید و وارد سایت انجمن بیس بال و سافتبال ایران شوید.
 
 

سایه شوم تعلیق و تعویق و تحریم بر سر بیس بال ایران

 

 
ادامه

آذرخش تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ شمال

تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ بیس بال شمال شد.
 
به گزارش سایت پیچر  و به نقل از کیوان صفاییان دبیر انجمن بیس بال و سافتبال ایران , تهران میزبان دور رفت مسابقات لیگ بیس بال ایران در منطقه شمال شد.
بر اساس این گزارش تیمهای حاضر در مسابقات لیگ شمال می بایست 21 تا 24 مرداد ماه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم بروند تا دور رفت این مسابقات برگزار گردد. تا امروز حضور تیمهای شهرداری سمنان, آذرخش تهران, همچنین استانهای قم,گیلان و خراسان رضوی در لیگ شمال قطعی شده و برنامه مسابقات و نیز آیین نامه اجرایی آن طی روزهای آتی به استانها ارسال خواهد شد. این گزارش حاکی است به علت کمبود فضا برای اسکان ورزشکاران هر تیم می بایست نهایتا 16 ورزشکار راهی مسابقات نماید.
با پایان یافتن این دور از مسابقات در تهران, تیمها در مهرماه سال جاری در شهر سمنان برای برگزاری دور برگشت مسابقات لیگ شمال به مصاف هم می روند تا تکلیف دو تیم صعود کننده این منطقه از کشور مشخص گردد.
                                              
ادامه

برگزاری مطلوب اردوی تیم ملی بیس بال ایران


پشتیبانی مطلوب از اردوی تیم ملی بیس بال ایران

 اولین اردوی انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات جهانی کشور تونس که از  11 لغایت 17 شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد, از بعدازظهر روز دوشنبه 16 تیرماه آغاز و بعدازظهر روز جمعه 20 تیر هم به پایان رسید.

به گفته "مهرداد حاجیان " سرمربی تیم ملی بیس‌بال کشورمان اسامی نفرات برگزیده برای دعوت به مرحله دوم اردو بعد از تشکیل کمیته فنی انجمن و بررسی آمار و عملکرد بازیکنان مشخص و اعلام خواهد شد.

در اینجا سخن از مسائل فنی اردو نمی کنم چرا که آقای حاجیان سرمربی تیم ملی در قبل و حین اردو به کرار موارد فنی و نحوه گزینش بازیکنان را به همه از جمله مسئولین کمیته های بیس بال استانها و برخی از بازیکنان باتجربه استانها گوشزد کردند تا بسیاری از شبهه ها برطرف گردد. سخن من از باب مسائل پشتیبانی است که در این اردو و با حجم زیاد بازیکنان برگزار شد. از آنجایی که بنده در طول 17 سال گذشته در اکثر اردوهای تیم ملی حضور داشتم ذکر برخی از اتفاقاتی که در این اردو پدید آمد شاید برای برخی قابل توجه باشد.

مدیریت پشتیبانی این اردو  بسیارمتفاوت تر از اردوهای اولی بود که در طول سالیان گذشته برگزار میشد. اردوهای اول تیم ملی بیسبال سابقا با حدود 40 بازیکن و با امکانات تقریبا کمی برگزار میشد اما در اردوهای بعدی شرایط پشتیبانی بهتر میشد. اما در این اردو و با حضور 60 بازیکن, شرایط اردو مناسب بود.

از نکات مثبت این اردو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محل اسکان ورزشکاران به لحاظ نزدیکی به زمین تمرین و امکانات خوابگاهی مناسب بود. فراهم بودن امکاناتی مانند آب معدنی, شربت و کیک و کلوچه, توپ های مسابقه ای با کیفیت , حضور مستمر آقای صفاییان دبیر انجمن در محل تمرین و اسکان بازیکنان و نظارت بر کلیه امورات جاری اردو , حضور آقای افتخاری به عنوان سرپرست و پیگیری کننده مسائل تغذیه, پذیرایی, آمار بازیکنان و ... که مهمترین مشخصه ایشان اخلاق و منش خوبشان بود.

حضور چندین باره آقای ادیب در اردو که مسائل را از نزدیک نظاره گر بودند, تبلیغات دور زمین تمرین , حضور پرشور رسانه ها و عکاسان خبرگزاری ها و جراید مختلف در هر روز از تمرین و نیز پوشش خبری سریع و مطلوب روابط عمومی انجمن در سایت انجمن و نیز سایت فدراسیون, نیز از نکات قابل توجه این اردو بود. شبکه های ورزش و خبر رسانه ملی نیز اخبار این اردو را در قالب گزارش خبری و یا برنامه زنده, به مردم منعکس کردند. در پایان اردو نیز توپهای استفاده شده در اردو بین استانها تقسیم شد و بخشی از از وسایلی هم که توما ایروکاوا از ژاپن ارسال کرده بود به استانها تحویل داده شد.

همه دست به دست هم دادند تا اردو به شکلی مطلوب برگزار گردد. از مسئولین انجمن گرفته تا مربیان تیم و بازیکنان استانها که صبح و بعدازظهر پیوسته در حال نمایش توانمندی های خود بودند. شاید اشکالاتی هم در کار بوده اما آنقدر محسنات این اردو جلوه گر بوده که ذکر آنها به صلاح نیست.

ما این اتفاقات را به فال نیک می گیریم و امیدواریم این روند ادامه و استمرار یابد. استمرار این روش و چشاندن مزه میوه این زحمات به دهن مربیان و بازیکنان استانها شاید سرآغاز یک حرکت اساسی و موثر در بیس بال کشور باشد.

در انتها به نوبه خود و از طرف بازیکنان شریف بیسبال استانها از مسئولین انجمن بابت برگزاری مطلوب این اردو سپاسگذاریم و از خداوند بزرگ برای همه آنها در اردوها و مسابقات بعدی آرزوی بهترین ها را داریم.

 

برگزاری مطلوب اردوی تیم ملی بیس بال ایران

 

 


ادامه

آغاز اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران

آغاز اردوی اول انتخابی تیم ملی بیسبال در تهران
اولین اردوی تیم ملی بیس بال ایران جهت حضور در مسابقات جهانی تونس از امروز در تهران آغاز شد.
به گزارش سایت پیچر اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران با حضور 60 بازیکن برتر لیگ بیس بال ایران صبح امروز در زمین شماره 4 آزادی تهران آغاز بکار کرد.
بازیکنان به 4 گروه مختلف تقسیم شدند و صبح و بعدازظهر زیر نظر سرمربی تیم به اجرای مهارتها و توانمندی های خود پرداختند. نکته ای نیست که از چشم سرمربی تیم آقای حاجیان غافل بماند و آقای بهرامپور هم پیوسته مراقب اوضاع هستند تا بطور دقیق عملکرد بازیکنان مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد تا برترین بازیکنان اردو که در این مرحله 25 نفر خواهد بود برای اردوهای بعدی انتخاب شوند.
بازیکنان هر روز از ساعت 8 الی 12 و بعدازظهر ها از 4 تا 8 در زمین شماره 4 آزادی مشغول تمرین و مسابقه هستند.
این اردو تا ظهر جمعه 20 تیرماه ادامه دارد.
حواشی امروز:
-آقای عالمی مشاور فدراسیون انجمنهای ورزشی و آقای مهربان دبیر فدراسیون از میهمانان امروز اردو بودند.
- آقای ادیب رییس انجمن بیس بال و سافتبال نیز در اردو حضور داشتند.
- خیل عکاسان و خبرنگاران رسانه های مختلف در اردو از نکات جالب توجه این اردو بود.
- تبلیغات دور زمین و وجود چندین حامی مالی از نکات دیگری بود که مورد توجه بازیکنان و رسانه ها قرار گرفت.
                                                    

آغاز اولین اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال ایران

 


 
ادامه

تیم ملی با 18 بازیکن به تونس می رود


سرمربی تیم ملی بیس بال:

تیم ملی با 18 بازیکن به تونس می رود

 

سرمربی تیم ملی بیس بال کشورمان اظهار داشت: برای حضوری پرقدرت در مسابقات بین المللی تونس 18 نفر از بهترینهای کشور را به این کشور اعزام خواهیم کرد.

"مهرداد حاجیان" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی گفت: 3 مرحله اردوی آمادگی برای تیم ملی در نظر گرفته ایم که مرحله اول آنرا از فردا (دوشنبه) با حضور 60 ورزشکار در مجموعه ورزشی آزادی تهران استارت خواهیم زد.

وی گفت: این افراد از بهترینهای سال قبل مسابقات لیگ هستند و تعدادی نیز با مشورت مربیان برتر کشور به اردو راه یافته اند که در مرحله دوم اردو این تعداد به 25 نفر تقلیل خواهند یافت.

حاجیان در ادامه گفت: با مذاکرات صورت گرفته قرار است قبل از مسابقات بین المللی تونس یک بازی دوستانه و تدارکاتی با نپال داشته باشیم که این کشور برای حضور ما در این کشور موافقت خود را اعلام کرده است.
سرمربی تیم ملی درخصوص مسابقات بین المللی تونس گفت: هنوز مشخص نیست چه کشورهایی در این رقابت حاضر خواهند شد اما ما مصمم هستیم تا با تمرینات مستمر و منظم بهترین نتیجه را کسب کنیم.
شایان ذکر است که مسابقات بین المللی تونس از تاریخ 11تا17 شهریور ماه امسال برگزار خواهد شد


 

 


ادامه

دعوت از بازیکنان برتر استانها برای شرکت در اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال

اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال برای تورنمنت نپال

 

 

به گزارش سایت اطلاع رسانی انجمن بیس بال و سافتبال ایران 60 بازیکن برتر لیگ بیسبال ایران به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

بنا براین گزارش, بازیکنان از استانهای مختلف و بر اساس نیاز تیم ملی بیس بال به بازیکنان در پستهای مختلف, از 60 بازیکن برای حضور در این اردو دعوت بعمل آمده است که اسامی بازیکنان و استان متبوعشان نیز در ادامه آمده است.

خدا را باید شاکر بود که بعد از یک سال دوباره صحبت از اردو شد و انگیزه ای شد برای بازیکنانی که بتوانند توانمندی های خود را در اردو و در ادامه در تورنمنت کشور نپال به نمایش گذارند. رهبری تیم ملی همچون گذشته به مهرداد حاجیان و مهدی بهرامپور  و علی امامزاده سپرده شد.

این اردو به مدت 4 روز در زمین چمن شماره 4 آزادی تهران برگزار می گردد و بازیکنان دعوت شده می بایست عصر روز دوشنبه 16 تیرماه خود را به سرپرست اردو در محل خوابگاه دوچرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران معرفی نمایند.

استان اصفهان:

1-وحید باطنی 2- سعید باطنی 3- حسین باقری 4- علی گودرزی 5- امین باقری 6- احمد درایش

      استان بوشهر:

 1-رضا شعبانی 2- یاسین شریفی 3- مهدی واعظ زاده 4- سید عبداله مهیمنیان آزاد 5- مهدی معصومی 6- مهرداد پویان فر 7- امیر باژوند 8- کاوه چابجاری 9-محسن محمدی 10- حسام عارف زاده

استان تهران:

1- اصغر وقاری2- یونس فتحی زاده 3-احسان ابراهیمی صبا  4- مجید پاشوی  5-مجید ستاری 6- نیما باقری نیا  7-کیوان رانا  8-داوود جباری 9-مصطفی رستمیان 10- آبتین نخجوان پور 11- مهدی گل محمدی 12- سالار ساجدی 13- اکبر فرهادی

استان خراسان رضوی:

1-جواد جاهد 2- حامد خیابانی 3- وحید واحدی

استان سمنان:

1-ابوالقاسم وفایی 2- جلیل چنگیزی 3- رسول طاهریان 4- جلال چنگیزی 5- محمد علی کلانتری 6- رجبعلی برزگر 7- حسین عابدینی 8- مجتبی گردان

استان قم:

1- سید جمال الدین سادات 2- مجید محمدی 3- محمد صفدری 4- ابوالفضل امجد

استان کرمان:

1-هادی علینقی 2- جواد گوهری 3- اباذر صمدانی 4- حسین ایرانمنش 5- معین حسنی 6- محمد مهدی حسنی 7- علیرضا حسنی

استان گیلان:

1-هومن ارجمندی  2- کیان ندافی  3- ایمان خلیق ساکت  4- امیر خلیق ساکت  5- حسن برهانی  6- رامین احمدی  7- سینا قدیمی  8- احمد رانگا

استان مرکزی:

1-حمید محمدی

 

دعوت از بازیکنان برتر استانها برای شرکت در اردوی انتخابی تیم ملی بیس بال

 


 


ادامه

طراحی و راه اندازی توسطچشم انداز رسانه های سمنان |جهت طراحی وب سایت با شماره 09102881080 در تماس باشید

Scroll To Top