......

ﮔﺎﻫﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﻧﺒﺨﺸﯿﺪ ڪﺴﯽ ﺭﺍ
ڪﻪ ﺑﺎﺭﻫﺎ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﺨﺸﯿﺪﯼ ﻭ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪ،
ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺑﺨﺸﺶ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﺪ!

ﮔﺎﻫﯽ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺻﺒﺮ ڪﺮﺩ ...
ﺑﺎﯾﺪ ﺭﻫﺎ ڪﺮﺩ ﻭ ﺭﻓﺖ ﺗﺎ ﺑﺪﺍﻧﻨﺪ
ڪﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﺎﻧﺪﯼ، ﺭﻓﺘﻦ ﺭﺍ ﺑﻠﺪ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﯼ!

ﮔﺎﻫﯽ ﺑﺮ ﺳﺮ ڪﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ڪﻪ
ﺑﺮﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺍﻧﺠﺎﻡ می دﻫﯽ،
ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻨﺖ ﮔﺬﺍﺷﺖ
ﺗﺎ ﺁﻥ ﺭﺍ ڪﻢ ﺍﻫﻤﯿﺖ ﻧﺪﺍﻧﻨﺪ...!

ﮔﺎﻫﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺪ ﺑﻮﺩ ﺑﺮﺍﯼ ڪﺴﯽ ڪه
ﻓﺮﻕ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩﻧﺖ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﻧﺪ!
ﻭ ﮔﺎﻫﯽ ...
ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺁﺩم ها ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻥ ﺭﺍ ﻣﺘﺬڪﺮ ﺷﺪ!!!

ﺁﺩﻣﻬﺎ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻧﻤﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ...
ﯾڪﺠﺎ ﺩﺭ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ڪﻨﻨﺪ
ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ.
 
خدانگهدار.............


 


ادامه

بازگشت رویای 104ساله

بیسبال مجددا به بازیهای المپیك برگشت

 

به گزارش سایت www.pitcher.ir کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) با اضافه شدن پنج رشته جدید برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو موافقت كرد: کاراته، بیس‌بال/سافت‌بال، اسیکت‌بورد،  صخره نوردی و موج‌سواری رشته‌های جدید برای المپیک اینده هستند.

ورزش بیسبال از اولین و قدیمی ترین رشته های حاضر در المپیک بود که از سال 1904 سنت لوئیس وارد المپیک شد و آخرین بار نیز در المپیک ۲۰۰۸ پکن مسابقات بیسبال برگزار شد که تیمهای کره جنوبی، کوبا و آمریکا عناوین اول تا سوم را بدست آوردند. حضور دوباره بیسبال آقایان و سافتبال بانوان در المپیک میتواند موتور انگیزشی قوی برای فدراسیون انجمن های ورزشی برای سرمایه گذاری در این رشته ها باشد. موضوعی که مدیران, مسئولین,مربیان و بازیکنان بیسبال و سافتبال باید بیشتر از همه به آن توجه کنند.

 

بازگشت رویای 104ساله

 


ادامه

بیسبال.... اما کمی عقب تر

جای خالی ورزش بیسبال در بین قهرمانان برتر رشته های ورزشی

چندی پیش مراسم تجلیل از برترین های ورزش کشور بصورت رشته به رشته برگزار شد. سازمان قهرمانان ملی ایران با همفکری فدراسیون های ورزشی و کارشناسان ورزش کشور نفرات برتر هر رشته را مورد تقدیر قرار دادند. از فدراسیون انجمن های ورزشی فقط یک ورزشکار و آنهم فردی به نام وحید ملکی تقدیر شد که معلوم نیست رشته ورزشی این ورزشکار چیست.

چرا بیس بال و سافتبال نتوانسته علیرغم وجود استعدادهای خوب , بازیکنان با انگیزه و مربیان با دانش در کشور به جایگاه بالاتری از چیزی که در حال حاضر در آن قرار دارد دست پیدا کند؟ حدود 20 سال از حضور ورزش بیسبال و سافتبال در ایران میگذرد. آیا 20 سال, زمان مناسبی برای رشد و توسعه یک ورزش در یک کشور نیست؟ 20 سال گذشت و ما همچنان در ابتدای راه هستیم. نداشتن ساختار کارامد (بنده به شخصه اعتقاد بسیار زیادی به وجود یک تشکیلاتی دارم که وظیفه هر نفر کاملا مشخص باشد و این ساختار در قبال عملکرد اعضا, مطالبه گر باشد) , نداشتن لیگ قدرتمند و سازماندهی شده, عدم ارتباط موثر مسئولین انجمن با مقامات ارشد ورزش کشور, فدراسیون و علی الخصوص استانها برای توسعه بیسبال و سافتبال و زمینه سازی برای افزایش تعداد تیمها و در ادامه رشد کیفی و تیم سازی. و در نهایت هم سردرگمی و تغییرات پیوسته مدیریتی و به تبع آن عدم برنامه ریزی و هدف گزینی درست برای آینده بیسبال ایران. در ماه مرداد هستیم و قرار است که لیگ بیس بال برگزار گردد, نمیدانیم مسابقات رفت چه زمان هست؟ کجا هست؟ و ... این کاری است که هر سال تکرار میشود, درست مثل یک لوپ. آیا برنامه ریزی برای لیگ واقعا کار سختی است؟ من اعتقاد دارم اینها نمیتوانند, یعنی اینقدر مشغول کارهای جانبی هستند که فرصتی نمی ماند برای بیسبال. برخی از استانهایی که دارای بیسبال و سافتبال هستند و یا قبلا تیم داشته اند و یا آموزشهای اولیه را از مدرسین اعزامی انجمن دریافت کرده اند علت عدم پیگیری ورزش بیسبال و سافتبال در استان خودشان را عدم پاسخگویی و یا عدم حمایت انجمن بابت کمکها و مطالباتی است که درخواست می کنند, می دانند و مدعی اند وقتی انجمن نمی تواند کاری بکند چرا ما بیخود و بی جهت وقت و هزینه خود و ورزشکارانمان را صرف این رشته ای کنیم که معلوم نیست آخر و عاقبتش چه می شود.

 اگر با دقت به واکاوی عملکرد اعضای انجمن بپردازید می بینید که برخی از افراد پیوسته از این کمیته به آن کمیته منصوب می شوند ولی خروجی از عملکردشان بیرون نمی آید. برخی از اعضای انجمن از همین طریق به کار تجارت و واردات و صادرات "اسب" روی آورده اند که بعضا به اشتباه هم که شده قرارداد ها و فاکتورهای خرید و فروششان به آدرس الکترونیکی بنده ارسال می شود که اسناد آن موجود است. نوع اسب, نوع نژاد و قیمت اسب و کشور آلمان و ... 

بهتر نیست از استعداد این افراد توانمند در فدراسیون چوگان , اسب دوانی, تیراندازی با کمان روی اسب که کاملا مرتبط به کسب و کار و فعالیت روزمره شان هست استفاده گردد تا خدای ناکرده این استعدادها هدر نروند؟

در چنین فضایی آیا میشود انتظار داشت که ورزش بیسبال و سافتبال رشد و توسعه پیدا کند؟

سایت انجمن می تواند تنها مرجع اخبار و اطلاعات روز کشور , منطقه و جهان باشد. با نگاه دقیق به اخبار سایت می بینید که بیشتر اخبار به انتصابات مربوط می باشد و بعضا هم گزار شهای تصویری. سهم سایت انجمن در اطلاع رسانی اخبار و اطلاعاتی که می تواند جامعه بیس بال کشور را امیدوار به آینده نشان داده و گامی در مسیر رشد و توسعه بیس بال بردارد متاسفانه اندک است.

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 

 

بیسبال.... اما کمی عقب تر

 

 


ادامه

احیای مجدد فدراسیون بیس بال

سلامی دوباره به المپیک 2020

فدراسیون بیسبال مجددا احیا می شود.

به گزارش سایت پیچر , محمدعلی یزدی یکی از کارشناسان و مدیران اسبق فدراسیون بیسبال, به اتفاق تعدادی از کارشناسان حوزه سیاسی و اجتماعی پیگیر تاسیس فدراسیون بیسبال و سافتبال هستند. با عنایت به عملکرد مثبت و رو به رشد فدراسیون بیسبال در گذشته و حضور بیسبال در المپیک 2020 توکیوی ژاپن و از طرفی جایگاه ورزش بیسبال در نزد مردم کشورهای جهان, لزوم تاسیس مجدد فدراسیون بیسبال و خروج بیسبال و سافتبال از مجموعه فدراسیون انجمنهای ورزشی بیش از پیش احساس می شود.

محمدعلی یزدی افزود: طی روزهای آتی اخبار مهمی در این زمینه از این سایت و دیگر سایتهای ورزشی کشور منتشر خواهد شد.

 

احیای مجدد فدراسیون بیس بال

 


 

ادامه

تبریک به محمدعلی یزدی

محمدعلی یزدی موفق به دریافت دانشنامه کارشناسی ارشد شد

به گزارش سایت www.pitcher.ir محمدعلی یزدی یکی از بازیکنان و مدیران سابق فدراسیون بیسبال,سافتبال, راگبی و کریکت ایران چندی پیش موفق به دریافت دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته  تربیت بدنی و علوم ورزشی با گرایش مدیریت رسانه های ورزشی شد.

سایت پیچر این موفقیت را به جناب آقای یزدی بنیانگذار لیگ بیس بال ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و با عنایت به سابقه ایشان در مدیریت بیسبال و سافتبال کشور امیدواریم حضور ایشان در این عرصه بیش از پیش مهیا شود. از جمله مهمترین اقدامات زیرساختی و پایه ای آقای یزدی می توان به ساخت استادیوم اختصاصی بیس بال در کرج و برگزاری چندین دوره آموزشی تی بال بصورت منطقه ای در شهرهای تهران و کرج اشاره کرد.

محمدعلی یزدی در حال حاضر دبیر آموزش و پرورش و مسئول روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کرج می باشد.

 

تبریک به محمدعلی یزدی

 

 

 


ادامه

شروع تمرینات تیم بیسبال استان سمنان

شروع تمرینات تیم بیس بال دهیاری فولادمحله

تمرینات تیم بیس بال دهیاری فولادمحله آغاز شد.

به گزارش سایت پیچر, تیم بیسبال استان سمنان در هفتمین دوره رقابتهای لیگ بیس بال ایران با نام دهیاری فولادمحله شرکت می کند. این تیم متشکل از بازیکنان باتجربه و جوان در سال جاری عازم مسابقات لیگ خواهد شد. سال گذشته نیز دهیاری فولادمحله حامی مالی تیم بیسبال استان سمنان بود. با توجه به گرمای هوا در شهر سمنان و وجود ماه رمضان, تمرینات تیم از روز شنبه 19 تیرماه در ورزشگاه جدیدالتاسیس 15 هزار نفری سمنان شروع شد.

 

شروع تمرینات تیم بیسبال استان سمنان

 

شروع تمرینات تیم بیسبال استان سمنان

 

 

 


ادامه

سیدرضی موسوی سکاندار بیسبال استان سمنان شد

سیدرضی موسوی رییس کمیته بیس بال استان سمنان شد

طی حکمی از سوی ریاست انجمن بیس بال و سافتبال ایران, سید رضی موسوی سکاندار کمیته بیس بال استان سمنان شد.

به گزارش سایت پیچر , سید رضی موسوی سالها بازیکن بیس بال استان سمنان بوده و در چند سال اخیر وارد عرصه داوری شد و دیروز نیز به ریاست این کمیته در استان سمنان منصوب شد. موسوی دارای مدرک فوق لیسانس و معلم آموزش و پرورش بوده و تجربه های مدیریتی خوبی در عرصه های مختلف فرهنگی, اجتماعی و ورزشی داشته است. امید که با حضور ایشان در راس این کمیته شاهد پیشرفت روز افزون بیس بال در استان باشیم.

همچنین از زحمات بی دریغ جناب آقای ابوالقاسم وفایی نژاد مرد خستگی ناپذیر بیسبال استان که سالها زحمت سرپا نگهداشتن این رشته در استان بر دوش ایشان بوده هم صمیمانه سپاسگذاریم و امیدواریم حضور ایشان در کادر فنی تیم بیسبال استان سمنان نویدبخش روزهای اوج تیم سمنان در مسابقات لیگ باشد.

در سال جاری تیم بیسبال دهیاری فولادمحله به نمایندگی از استان سمنان در مسابقات لیگ برتر کشور شرکت خواهد کرد. این مسابقات بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

سیدرضی موسوی سکاندار بیسبال استان سمنان شد

 

ادامه

بیسبال نپال و میزبانی مسابقات زیر 18 سال


فدراسیون بیس بال نپال میزبان مسابقات زیر 18 سال آسیا

 

روابط دیپلماتیک مستحکم برخی از کشور ها با ژاپن همیشه منشا پیشرفت برای آن کشورها بوده است. ژاپن کشوری است که معمولا پس از دستیابی به اهداف خود در زمینه های فرهنگی, اقتصادی, مالی, ورزشی و غیره , زمینه را برای مشارکت و همکاری با کشورهای دوست و بر اساس منافع مشترک فراهم می نماید. برخی از کشورهای آسیایی, آفریقایی , اروپایی و همچنین منطقه اقیانوسیه از خدمات نیروی انسانی نظیر مربی, داور, بازیکن و نیز خدمات مالی, تجاری, تجهیزاتی و ... برخوردارند. یکی از این کشورها که حدود 60 سالی هست که دارای روابط حسنه با ژاپن می باشد کشور نپال است. کشور بلند ترین قله جهان,اورست. بیس بال نپال در رده بندی جهانی در جایگاه 70 و در واقع در آخرین جایگاه قرار دارد. دستمایه میزبانی این کشور برای مسابقات قهرمانی زیر 18 سال جهان, ارتباطات دیپلماتیک خوب این کشور با ژاپن و از طرفی برگزاری یک کلینیک بین المللی داوری در این کشور است که کاتماندو پایتخت این کشور را میزبان رقابتهای مهمی چون زیر 18 سال آسیا نموده است. ذکر این نکته نیز ضروری است که همکاری های گسترده ای بین باشگاههای بیسبال نپال و باشگاه اوزاکا ژاپن وجود دارد.

 

 

بیسبال نپال و میزبانی مسابقات زیر 18 سال

 

 

 


ادامه

بیس بال و سافتبال ایران در مسیر رشد و توسعه


سایت کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال اعلام کرد:

یکدلی مدیران ارشد ورزش ایران برای رشد و توسعه بیس بال و سافتبال

به گزارش کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال, مجموعه مدیریت ورزشی ایران اعم از وزارت ورزش و جوانان , کمیته ملی المپیک, فدراسیون انجمن های ورزشی و انجمن بیس بال و سافتبال ایران در تلاشند تا این رشته ها در ایران توسعه پیدا نماید.

در این گزارش که در سایت این کنفدراسیون انتشار یافت از اقدامات ایران در اعزام نیروی انسانی به دوره های مربیگری , داوری , اسکور و ... گفت و ایجاد باشگاههای جدید, توجه به ورزش نونهالان, نوجوانان و نیز زنان را از راهکارهای توسعه این ورزش ها در ایران نام برد.

ریکاردو فراچری رئیس کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال در اسفندماه به ایران آمده بود و با مدیران ارشد ورزش کشور در خصوص راهکارهای توسعه بیس بال و سافتبال در ایران و غرب آسیا گفتگوهایی داشت.  یکی از اهداف این سفر توجه به ایجاد زیرساختها و لزوم دارابودن استانداردهای لازم جهت میزبانی رویدادهای بین المللی بود. که از نتایج این اتفاق مهم میتوان به کلنگ زنی ورزشگاه جدید بیس بال در شهر اصفهان و انجام تعمیرات لازم در استادیوم بیس بال شهر کرج اشاره کرد. ساخت این مجموعه ها میتواند به توسعه بیس بال و سافتبال در کشورهای همسایه نیز کمک شایانی نماید.

فراچری از پیگیری مدیران ارشد ورزشی کشور بابت توسعه بیسبال و سافتبال تشکر کرد و این حمایتها را یک گام کلیدی جهت توسعه این ورزشها در کشور ایران و منطقه دانست.

در این گزارش آمده که ایران در حال حاضر در رده 51 برترین تیمهای بیس بال جهان قرار دارد و در سال 2015 تیم ملی بیس بال ایران عنوان نایب قهرمانی بیس بال غرب آسیا را به خود اختصاص داده است. در ایران پتانسیل بسیار زیادی برای جهانی سازی رشته های بیس بال و سافتبال وجود دارد.

این گزارش افزود: کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال و کشور ایران همکاری های خوبی باهم دارند که نمونه آن حضور سرمربی تیم سافتبال ایتالیا در تهران و برگزاری چند دوره آموزشی است.

 

بیس بال و سافتبال ایران در مسیر رشد و توسعه

 

 

 


ادامه

پشتیبانی توسطگروه بهار دیزاین |جهت طراحی وب سایت با ما در تماس باشید

Scroll To Top