دهیاری فولادمحله میزبان دوربرگشت لیگ شمال


شهر سمنان میزبان دور برگشت لیگ بیس بال در منطقه شمال شد.

 

به گزارش سایت پیچر, مسابقات دور برگشت لیگ بیس بال کنفرانس شمال به میزبانی تیم دهیاری فولادمحله و در شهر سمنان برگزار می گردد.

این گزارش حاکی است 5 تیم بیس بال از 5 استان در منطقه شمال کشور از 20 لغایت 25 مهرماه 1394 به مصاف هم می روند تا تکلیف دو تیم صعود کننده از این منطقه مشخص شود.

تیمهای حاضر در این رقابتها عبارتند از: دهیاری فولادمحله- میثم قم- هیئت انجمنهای ورزشی البرز- شهرداری رشت و هیئت انجمنهای ورزشی خراسان رضوی

شایان ذکر می باشد که در دور رفت این رقابتها که در مشهد برگزار شده بود, تیمهای شهرداری رشت, دهیاری فولادمحله و هیئت انجمنهای ورزشی خراسان رضوی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.


 

دهیاری فولادمحله میزبان دوربرگشت لیگ شمال

 


ادامه

دهیاری فولادمحله نایب قهرمان دور رفت مسابقات لیگ شمال


جمعبندی مسابقات دور رفت لیگ شمال

5لغایت 9 مرداد 1394- مشهد

دور رفت مسابقات لیگ بیس بال منطقه شمال کشور در ششمین دوره مسابقات لیگ سراسری بیس بال ایران با قهرمانی تیم شهرداری رشت به پایان رسید. این مسابقات از 5 لغایت 8 مرداد در شهر مشهد و به میزبانی هیئت انجمنهای ورزشی استان خراسان رضوی برگزار شد. این دوره از مسابقات در نوع خود که در ادامه خواهد آمد,تابحال از منحصربفرد ترین مسابقات لیگ بیس بال در سالهای اخیر بوده است. تیمهای شهرداری رشت و دهیاری فولادمحله (استان سمنان) با 3 برد و یک باخت به ترتیب اول و دوم شدند. تیم میزبان هم با دو برد و دو باخت در جایگاه سوم ایستاد و نمایندگان استانهای البرز و قم هم در جایگاههای بعدی قرار گرفتند.

این مسابقات ویژگی هایی داشت که از منظر اینجانب نیاز هست که به آن پرداخته شده و تلاش شود که عملکردهای مثبت آن هرساله ادامه یافته و قویتر شود.

1-میزبانی خوب مشهد در تهیه خوابگاه مناسب برای ورزشکاران و تبلیغات مناسب در اطراف زمین مسابقه و مشخص بودن خط هومران, جایگاه داوران و پزشک, تماشاچیان, همچنین ماند پیچری مناسب و  جایگاه پشت کچر از جمله نکات مثبت این میزبانی بود. اگر در خصوص نیمکت بازیکنان سایه بانی در نظر گرفته میشد شاید به کیفیت کار می افزود.

2- جوانگرایی تیمهای حاضر در لیگ شمال که نوید خوبی برای روزهای آینده در بیس بال را می دهد. در این بین تیمهای البرز و خراسان و سمنان از جمله تیمهایی بودند که بیشترین بازیکنان جوان را به همراه داشتند. هرچند تیم دهیاری فولادمحله به بازیکنان نوجوان خود که برای کسب تجربه و دیدن بازیها به مشهد رفته بودند, بسیار کم میدان داد اما تحسین من نصیب تیمهای البرز و خراسان که به بازیکنان نوجوان و جوان خود بازی دادند تا این تیمها در سالهای آتی حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

3- اختلاف امتیاز نزدیک تیمها به هم و کشیده شدن تمامی بازیها به اینینگ نهم و حتی اضافه تر, نشان از برابری و کیفیت تیمهاست. تنها یک بازی با اختلاف 8 امتیاز به پایان رسید(خراسان رضوی و دهیاری فولادمحله). شاید عامل برتری در بسیاری از بازیهای لیگ شمال , تجربه و دقت بسیاری از بازیکنان قدیمی تر تیمها بوده است. یادم هست در لیگ سال گذشته در برخی موارد چه در لیگ جنوب و چه شمال, مسابقات در اینینگ 5 تمام میشد و امتیاز برخی تیمها به بالای 20 امتیاز هم رسیده بود  و مسئولین برگزاری مسابقات و گاها مربیان تیمها دم از کیفیت بسیار بازی ها و ... میزدند که حقیقتا این صحت نداشت. اگر آن بازی ها دارای کیفیت بالا بودند پس اینها چیست؟ واقع نگری در تمام امور دارای منفعت است.

4- خراسان رضوی دارای تیمی یکدست, هجومی و متحول شده است. شاگردان عادل مشیریان شاید در بازی آخر مقابل بازیکنان باتجربه دهیاری فولادمحله کم آورده باشند اما در سه بازی دیگر این تیم اگر به آمارها نگاه کنید متوجه می شوید که چه تیم زهرداری شده اند. شاگردان عادل مشیریان خوب ضربه میزنند( که البته اثرات استفاده از پیچینگ ماشین می باشد), براحتی از هر کچری بیس دو و یا حتی سه را میزدند و این برای هر تیمی یک وزنه موفقیت است. اما مشهدی ها در دفاع هنوز که هنوز هست ضعفهایی دارند و اشتباهاتی مرتکب می شوند بطوریکه هر چه در حمله امتیاز کسب می کنند در دفاع از دست میدهند. شاید حضور یک یا دو پیچر ششدانگ و وجود یک تردبیس و یا شورت استاپ توانمند , این تیم را در مرحله برگشت مسابقات , راهی فینال لیگ ایران کند.

5- درج آمار بازیکنان و تیمها در سایت انجمن و به تبع آن انتشار اخبار و تصاویر مسابقات هم در نوع خود جالب توجه بود. شاید امثال ماها حدود 5 سال پیش هی داد میزدیم که آقا آمار بازیکنان بعد مسابقه انتشار یابد اما گوش شنوایی نبود. خداروشاکریم که این اتفاق افتاد و امیدواریم مستدام باشد.

6- قصه پرغصه اعتراضات به داوری مسابقات که به نظر من نشات گرفته از 3 موضوع می باشد:

اول به قوانین مسابقات اشاره می کنم که گاهی سلیقه ای اعمال می شود و این خود منشا اعتراضات اولیه و در صورت اشتباه دوم و یا دیگر داور , زمینه را برای اعتراضات مربیان و بازیکنان فراهم می کند. نمونه ای از این رفتار داوران را می توان در صحنه ذیل دید.

من در بازی مقابل شهرداری رشت یه ضربه دبل به سمت رایت فیلد زدم و وقتی از بیس یک به سمت بیس دو در حرکت بودم داور بیس یک اشاره کرد که دو بیس. یعنی بیس دو برای من بوده و باید در آن بیس بایستم. به طبع این تصمیم داور من سرعتم را کم کرده و به آرامی به سمت بیس دو میروم. اما در همین حین توپ از رایت فیلد به بیس دو میرسد و شورت استاپ مرا تگ می کند و دراقدامی عجیب داوران تصمیم می گیرند چون من تگ شده ام باید به بیس یک برگردم. که برگشتم. همین موضوع در بازی خراسان و دهیاری فولادمحله رخ داد و بازیکن خراسان بعد از زدن ضربه دبل به سمت رایت فیلد به سمت بیس دو با اشاره داور در حرکت بود. توپ به من که شورت استاپ بودم رسید و با ذهنیتی که از بازی قبل داشتم بازیکن خراسان را قبل از رسیدن به بیس دو تگ کردم. استنباط ما این بود که بازیکن باید به بیس یک برگردد اما داوران عنوان کردند که نه. این مورد با مورد قبلی فرق می کند. در حالی که در هر دو مورد بتررانر به دستور داور عمل کرد. نمونه هایی از این دست فراوان است که در اینجا مجال بحث نیست.

دوم به خود داوران و شخصیت آنها برمی گردد که چطور میخواهند قضاوت کنند. داورها هم مثل ماها اشتباه می کنند, مثل ماها و یا حتی بیشتر در گرما می ایستند و هزار جور حرف و حدیث می شنوند. اما داوران عزیز باید بدانند که اشتباهات آنها تبعات وسیعتری دارد. یک اشتباه از طرف یک بازیکن قطعا توسط خود او و یا هم تیمی اش قابل جبران است اما اگر داوری به اشتباه اوت را سیف اعلام کند و یا سیفی را اوت اعلام کند تصمیم اشتباه او برای یک تیم خواه ناخواه زیان آور خواهد بود. یا در برخی از چک سوئینگ ها که سرداور از داوران بیس ها میپرسد و یا در حرکات اشتباه و باک پیچر, انصافا گاهی داوران حواسشان نیست و معمولا علامت سیف میدهند. ضمن احترام به همه داوران عزیز که همشونو دوست داریم خواهشمون اینه که با دقت و آگاهی بیشتری قضاوت کنند. طبعا داوران قوی, باتجربه و با دانش عرصه را برای اعتراض بازیکنان و مربیان تنگ می کنند و حتی نحوه اعتراض بازیکنان به آنان با احترام بیشتر بوده و یا حتی اعتراضی نمی کنند چون داور را دارای یک قدرت داوری خوب می دانند.

و سوم برمی گردد به فرهنگ بازیکنان و مربیان تیمها که گاهی اعتراض کردن به داوری را جزو وظایف لاینفک خود میدانند. انگار اگر مربی برای بازیکن خود اعتراض نکند مربی نیست و مورد شماتت بازیکنان قرار می گیرد. این اقدامات و اعتراضات گاها بی مورد در خصوص عملکرد داوری باید برچیده شود و اعتراضات با شرایط خاص انجام شده و همه داوران در خصوص موضوع اعتراض دور هم جمع شده و حقیقتا حق را به حقدار بدهند, هرچند اگر نتیجه شور و مشورت داوران در آن موضع خاص, بر خلاف تصمیم اشتباه یک داور بوده باشد. در این خصوص وجود قوانین سخت گیرانه و حمایتی از داوران الزامی به نظر میرسد. البته وجود قوانین سخت گیرانه نباید از موارد اول و دومی که در بالا ذکر شد جدا باشد. یعنی قوانین ما مشخص باشد, داوران ما قوی باشند و در عین حال این مورد سوم که برخورد قوی با اعتراضات بی مورد بازیکنان هست نیز باشد.

 


نتایج کامل دور رفت مسابقات به شرح زیر می باشد:

دهیاری فولاد محله (9) - هیات انجمن های ورزشی استان البرز (6)

خراسان رضوی (11) - شهرداری رشت (12)

دهیاری فولاد محله (7) - باشگاه میثم قم (6)

استان خراسان رضوی (10) - هیات انجمن های ورزشی استان البرز (9)

دهیاری فولاد محله (4) - شهرداری رشت (8)

باشگاه میثم قم (17) - هیات انجمن های ورزشی استان البرز (13)

شهرداری رشت (7) - هیات انجمن های ورزشی استان البرز (11)

باشگاه میثم قم (10) - استان خراسان رضوی (11)

شهرداری رشت (14) - باشگاه میثم قم (12)

دهیاری فولاد محله (15) - استان خراسان رضوی (7) 

 

     

 ردیف

نام تیم

تعداد بازی

تعداد برد

تعداد باخت

تعداد اینینگ

ران گرفته

ران داده

تفاضل

جایگاه

1

شهرداری رشت

4

3

1

36

41

38

3+

اول

2

دهیاری فولادمحله

4

3

1

37

35

27

8+

دوم

3

خراسان رضوی

4

2

2

36

39

46

7-

سوم

4

البرز

4

1

3

36

39

43

6-

چهارم

 5

میثم قم

4

0

4

37

45

45

صفر

پنجم

 


ادامه

لیست نفرات اعزامی به مسابقات دور رفت لیگ شمال


نوجوانان در کنار باتجربه ها

 

اسامی نفرات اعزامی تیم دهیاری فولادمحله به مشهد اعلام شد.

به گزارش سایت پیچر, ششمین دوره مسابقات لیگ بیس بال ایران از 4 مردادماه در مشهد آغاز می شود.

بر این اساس دور رفت این مسابقات در منطقه شمال کشور با حضور 5 تیم به نامهای دهیاری فولادمحله, هیئت انجمنهای ورزشی استان خراسان رضوی, شهرداری رشت, باشگاه میثم قم و هیئت انجمنهای ورزشی استان البرز به مدت 5 روز برگزار می گردد.

تیم دهیاری فولادمحله که با ترکیبی از نوجوانان و بزرگسالان در این دوره از مسابقات شرکت می کند بازیکنانی را به همراه دارد که برای اولین بار می خواهند در لیگ بیسبال ایران بازی کنند.در جدول ذیل اسامی نفرات اعزامی تیم بیس بال دهیاری فولادمحله که به نمایندگی از استان سمنان در این رقابتها حضور دارند , آمده است. میانگین سنی بازیکنان معادل 24 سال می باشد.

 

 

 

لیست نفرات اعزامی به مسابقات دور رفت لیگ شمال


لیست نفرات اعزامی به مسابقات دور رفت لیگ شمال

 

 

 


ادامه

به بهانه حمایت انجمن بیسبال و سافتبال از دلیجه


دلیجه , شاهین بلندپرواز ایرانی

 


ورود گونه های در خطر انقراض و اهمیت توجه به محیط زیست در عرصه ورزش با نقش یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس تیم ملی کشورمان در بازی های 2014 برزیل آغاز شد و اکنون به جایی رسیده که قرار است قهرمانان ورزشی سفیران محیط زیست شوند.

با نقش یوز پلنگ بر روی لباس فوتبالیست ها این نخستین باری بود که یک گونه جانوری به دنیای ورزش خیز برداشت و تا حدود زیادی هم موفق بود زیرا اکنون یوزپلنگ آسیایی یا ایرانی در بیشتر نقاط کشور شناخته شده است و افرادی که ورزش را دنبال می کنند با آن آشنا شده اند بنابراین قطعا تاثیر زیادی در حفاظت از این گونه خواهد داشت.

اکنون نیز سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان به این نتیجه رسیده اند که با در کنار هم قرار گرفتن، به پتانسیل خوبی برای حفاظت از محیط زیست کشور و گونه های در خطر انقراض تبدیل خواهند شد از این رو تفاهم نامه ای میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان به امضاء رسید که در قالب آن قهرمانان ورزشی سفیران محیط زیست شدند و هر کدام از فدراسیون های ورزشی یک گونه گیاهی یا جانوری در خطر انقراض کشور را به عنوان نماد ورزشی خود انتخاب، معرفی و در بازی ها و مسابقات داخلی و خارجی از از آن استفاده کنند.

قهرمانان ورزشی که به عنوان سفیران محیط زیست معرفی می شوند باید مرامنامه ای را قرائت کرده و به الگویی محیط زیستی برای جوانان تبدیل شوند و به ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست کمک کنند.

هر چند موضوع حمایت از حیات وحش در حال انقراض اخیرا به جد در حال پیگیری است اما نمونه های ذیل از پیشرو بودن این اتفاق مهم در بین قهرمانان و ورزشکاران ایران زمین بوده است.

علی دایی اسطوره فوتبال ایران 10 اردیبهشت سالجاری در حاشیه مسابقه دوستانه ملی پوشان پیشکسوت تیم ملی جام جهانی 98 (فرانسه) و تیم فوتبال 90 به عنوان نخستین سفیر بین المللی احیای دریاچه ارومیه معرفی شد.

همچنین در سال 2014 یوزپلنگ ایرانی بر روی پیراهن تیم ملی فوتبال ایران نقش بست و یا زمانی که آندرانیک تیموریان برای نجات یک پروانه زمین بازی را برای دقیقه ای ترک کرد، می توان به این مهم پی برد که محیط زیست در تمام زوایای زندگی انسان ها پررنگ شده است.

در این بین انجمن بیس بال و سافتبال ایران نیز حامی یکی از زیباترین پرنده های شکاری ایران زمین به نام دلیجه شده است که خالی از لطف نیست اگر در مورد این پرنده چیزهایی بدانیم.

دلیجه پرنده ایی شکاری از راسته شاهین سانان است. اندازه این پرنده حدود 32 تا 38 سانتی متر می باشد. دلیجه دارای بدنی باریک، دمی بلند است که در انتها لبه دم صاف و اندکی گرد است. پرنده نر و ماده در ظاهر تفاوت های اندکی باهم دارند. به طوری که سر و دم پرنده نر خاکستری و روی تنه آن قهوه ایی بلوطی با نقطه های سیاه می باشد و در پرنده ماده شاهپرهای بالی سیاهی وجود دارد و زیر گلوی پرنده ماده اندکی روشن تر می باشد.

دلیجه از پرندگان بومی ایران است که به تعداد فراوان در ایران به ویژه در هفتاد قله در استان مرکزی یافت می شود. این پرنده همه جا زیست است یعنی در مناطق باز، درخت زار، حاشیه ی تالاب ها، روی تیرهای برق، صخره ها و در نزدیکی شهرها و روستا زندگی می کند. همچنین در علف زارها، سواحل، کشت زارها و فضاهای باز جنگل ها دیده می شود. لانه های آن ها هیچ گونه ساختاری ندارد و ترجیح می دهند از لانه های متروک کلاغ ها و زاغ ها، یا روی صخره های بلند، ساختمان ها و گاهی شکاف درخت ها را به عنوان لانه خود استفاده کنند.

دلیجه ها در فصل اردیبهشت تولید مثل می کنند و معمولا حدود سه تا پنج تخم می گذارند. آن ها تک همسر هستند. بعد از تخم گذاری هردو پرنده نر و ماده بر روی تخم می خوابند و هر دو از تخم ها و جوجه ها مراقبت می کنند. جوجه ها بعد از تولد به مدت یک ماه در آشیانه می مانند و در یک سالگی نیز به بلوغ می رسند.

دلیجه ها در روز به شکار می روند، آنها قادرند قبل از فرود آمدن بر سر طعمه به مدت چند ثانیه، در هوا و بالای سر طعمه اقدام به بال زدن در یکجا بمانند تا در فرصت مناسب طعمه را شکار کنند. آن ها غذای خود را از راه شکار پستانداران و جوندگان کوچک، مارمولک ها، نرم تنان، قورباغه ها یا حشرات بزرگ تامین می کنند. گاهی اتفاق افتاده پرنده های کوچکی نظیر: کبوتر، قمری و گنجشکان را در حال پرواز شکار کنند.

دلیجه معمولی پراکنش وسیعی دارد و در سراسر اروپا، آسیا و آفریقا یافت می شود. دلیجه معمولی در اروپا گونه ای مهاجر محسوب می شود و زمستانها را در جنوب اروپا و کشورهای پایین صحرای بزرگ آفریقا (sub saharan) میگذراند. با این وجود بخش عمده ای از جمعیت زادآور در اروپا غیرمهاجر است.

زیستگاه

دلیجه معمولی علفزارها و زمینهای کشاورزی وسیع، که درآنها مناطق باز کافی جهت شکار وجود دارد را ترجیح می دهند. آنها گاهی اوقات ممکن است در نواحی جنگلی و تالابها مشاهده شوند. دلیجه معمولی محدوده وسیعی از سطح دریا تا ارتفاع تقریبا 5000 متری بالاتر از سطح دریا را اشغال می کند.

طول عمر

اطلاعات اندکی در مورد طول عمر دلیجه معمولی وجود دارد. شکار، آلودگی، محدودیت منابع و تصادفات جاده ای علت مرگ زودرس این گونه معرفی شده اند. درحیات وحش تنها حدود 66 درصد دلیجه ها در دو سال اول عمر، زنده می مانند. میانگین طول عمر دلیجه معمولی در حیات وحش 2/16 سال است.

رفتار

دلیجه های معمولی شکارچیانی روزگرد هستند و بیشتر وقتشان را در گستره خانه خود درحال استراحت سپری می کنند. بطور طبیعی تنها زمان شکار یا در هنگام رفتارهای معاشقه بخش بزرگی از زمان خود را در حال پرواز می گذرانند. دلیجه معمولی پرنده ای منزوی است. آنها معمولاً تنها دیده می شوند. در طی فصل تولیدمثل جفتها ممکن است با همدیگر دیده شوند. پرندگان غیرزادآور فواصل کوتاهی تا گستره های تابستانی و زمستانی خود مهاجرت می کنند. اندازه قلمرو دلیجه معمولی 2 تا 10 کیلومتر مربع است.

گستره خانه

گستره خانه دلیجه معمولی بستگی به منابع قابل دسترس دارد. مکان آشیانه سازی معمولاً در داخل گستره خانه قرار دارد، اما لزوماً در مرکز آن قرار ندارد. دلیجه های معمولی ممکن است مناطقی از گستره خانه خود را بطور نامتوازن بسته به فراوانی غذا و نشیمنگاه مورد استفاده قرار دهند.

نقش های اکوسیستم

دربرخی مناطق ، دلیجه های معمولی شکارچیان کلیدی پستانداران علفخوار کوچک از قبیل وول ها و موشها هستند و به کنترل جمعیت جوندگان و پستانداران کوچک کمک می کنند. با وجود آنکه دلیجه توسط طرلان ها و سایر پرندگان شکاری، شکار می شوند اما آنها منبع غذایی اصلی پرندگان شکاری نیستند.

اهمیت اقتصادی برای انسان

دلیجه های معمولی در کنترل آفات کشاورزی بویژه موشها و وول ها مهم هستند. آنها همچنین در قوشبازی مورد استفاده قرار می گیرند.

وضعیت حفاظتی

این گونه در فهرست IUCN در زمره پرندگان با حداقل نگرانی جای دارد. بنابرین جمعیت آن در وضعیت مطلوبی است.

 

 

 

 

به بهانه حمایت انجمن بیسبال و سافتبال از دلیجه

 

به بهانه حمایت انجمن بیسبال و سافتبال از دلیجه

 


 

 


 


 

 

 


 
ادامه

حضور تیم بیس بال استان سمنان با نام دهیاری فولادمحله در لیگ ششم

تیم بیسبال استان سمنان با نام دهیاری فولادمحله در لیگ ششم
 
نماینده استان سمنان در ششمین دوره رقابتهای لیگ سراسری بیس بال ایران در سال 1394 با نام دهیاری فولادمحله شرکت می کند.

به گزارش سایت پیچر , دهیاری فولادمحله حامی مالی تیم بیسبال استان سمنان در سال 1394 در رقابتهای لیگ کشوری خواهد بود. سیدعلی موسوی دهیار فولادمحله که خود در سالهای دور(1379) جزو بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی بیس بال بوده از حمایت تیم بیس بال استان سمنان خبر داد.
تیم بیس بال استان سمنان که شاکله اصلی آنرا بازیکنان فولادمحله ای تشکیل میدهند مقرر شد که در سال جاری با ترکیبی از بازیکنان نوجوان و جوان در رقابتهای لیگ بیس بال شرکت کند. این در حالیست که بسیاری از بازیکنان باتجربه استان درگیر مسائل شغلی و زندگی خود بوده و ارتباطشان با بیس بال بسیار اندک شده است. با این توصیف بازیکنانی چون ابوالقاسم وفایی نژاد, رسول طاهریان, حسین عابدینی, جلیل چنگیزی, مجتبی گردان, رجبعلی برزگر و سینا خسروپناه به همراه بازیکنان نوجوانی که در سال گذشته در مسابقات نیشابور حضور داشتند پابه رقابتهای لیگ سال  94 خواهند گذاشت. این تیم نه برای کسب رتبه و مقام بلکه برای انجام بازی های خوب و کسب تجربه برای بازیکنان نوجوانان و جوان تیم راهی مسابقات می شود تا در سایه این تجربیات , استان سمنان بتواند در سالهای آتی جایگاه خود را در بین تیمهای مطرح کشور بهتر و بهتر نماید.برای تیم بیس بال دهیاری فولادمحله آرزوی موفقیت داریم.
 
 
ادامه

خاطرات آخرین روز قبل از اعزام به مسابقات آسیایی پاکستان


یکشنبه 3 اسفندماه 1393

ساعت 11 صبح آخرین تمرین تیم ملی بیسبال در اصفهان به پایان رسید و بازیکنان برای جمع آوری وسایل و دوش گرفتن و آماده شدن برای اعزام به تهران فقط یک ساعت فرصت داشتند. فرصت کم بود اما شب قبل "توما" سرمربی تیم همه این چیزها رو برنامه ریزی کرده و دوش گرفتن هم نوبتی شده بود. طبق برنامه همه بازیکنان آماده شدند و حول و حوش ساعت یک بود که  همه سوار اتوبوس شدند که راهی تهران و فرودگاه امام شوند, جز من و علی شوکتی که قرار شد یه جور دیگه بریم فرودگاه. من با ماشین خودم اومده بودم اصفهان و می بایست با همین برگردم. البته این موضوع برای کاشف رانا و توما , سرپرست و سرمربی تیم یخورده نگران کننده بود. اونها نگران خستگی و یا حوادث معمول در جاده بودند که ممکن است برای هر راننده ای اتفاق بیفته. برای همین علی شوکتی که بعنوان داور به مسابقات اعزام میشد همراه من اومد و اینطوری خیال همه ما راحت شد. با شوکتی راهی تهران شدیم. تا دلیجان همراه اتوبوس تیم بودیم تا اینکه نزدیک قم سرعتمونو بیشتر کردیم و از یه راه فرعی رفتیم قم. شوکتی رفت خونشون و یکسری کار داشت که البته یخورده معطل شدیم و تا راه بیفتیم سمت فرودگاه طبیعتا دیر شده بود. یادم هست که تو اتوبان قم-تهران با سرعت 150 کیلومتر بر ساعت سرعت داشتیم که به موقع برسیم فرودگاه. وقتی وارد فرودگاه امام شدیم علی ساکشو گرفت و رفت داخل سالن.من تا برم تو پارکینگ و یه جا پیدا کنم کلی دیر شد. کاشف, نیما باقری و صفاییان از نگرانی هی به من زنگ می زدند. بالاخره ماشینو پارک کردم و رفتم داخل سالن. شوکتی منتظر من بود. باهم وارد گیت پلیس شدیم و از اونجایی که گرمکن های تیم ملی تنمون بود بهشون گفتیم که با تیم ملی هستیم و رفتیم داخل. بچه ها همه ساکاشونو تحویل داده بودند و گیت داشت بسته میشد. لحظات آخر رسیدیم و ما هم ساکامونو دقیقا 45 دقیقه ساعت قبل از پرواز تحویل دادیم. با بچه ها وارد سالن انتظار شدیم و ساعت 9 شب به وقت ایران سوار هواپیمای اماراتی شدیم و رفتیم سمت دوبی. من و سعید باطنی کنار هم نشسته بودیم. ساعت 12:30 به وقت دوبی رسیدیم فرودگاه دبی. تا ساعت 3 که پرواز داشتیم به سمت پاکستان حول و حول دوساعتی فرصت بود که با تقسیم بندی بچه ها به گروههای چند نفره دوری توی فروشگاههای فرودگاه زدیم. من و پیام صدری(مربی تیم), دکتر رفیعی(مربی بدنساز) و علی شوکتی باهم بودیم. یکی از اتفاقات مثبتی که در این اعزام افتاد همراهی آقای بابایی از روابط عمومی انجمن بیس بال و سافتبال با ما بود که در همه حال از بازیکنان عکس و فیلم تهیه می کرد و بلافاصله در سایت انجمن اطلاع رسانی می کرد که این موضوع در نوع خودش قالب تقدیر بود.


خاطرات آخرین روز قبل از اعزام به مسابقات آسیایی پاکستان

تیم ملی بیسبال در فرودگاه امام قبل از اعزام به پاکستان

 

 

 

 

برنامه روز یکشنبه
ادامه

اردوی آخر متصل به اعزام تیم ملی بیسبال


آخرین اردوی متصل به اعزام تیم ملی بیسبال در اصفهان برگزار شد
 
 
به گزارش سایت پیچر آخرین مرحله اردوی تیم ملی بیس بال ایران برای اعزام به مسابقات قهرمانی غرب آسیا از 29 بهمن لغایت 3 اسفند ماه در اصفهان برگزار شد.در این اردو تیم ملی بیس بال ایران یک بازی دوستانه با تیم بیس بال استان قم انجام داد. خوابگاه تیم ملی در دانشگاه الزهرا اصفهان بود. دو روز اول هوا خوب بود و در زمین چمن طبیعی تمرینات انجام شد. اما شب سوم هوا بارانی و برفی شد وبخاطر بارش برف امکان تمرین درست و حسابی بابت نداشتن زمین تمرین از تیم ملی گرفته شد که به ناچار در زمین چمن مصنوعی دانشگاه که به اندازه زمین فوتسال بود تمرین کردیم. در این اردو یونیفرم ملی بازیکنان توسط سرپرست تیم آقای کاشف رانا به آنان تحویل شد. همچنین آقای ساکت مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان در تمرین تیم حاضر شدند و ضمن دادن روحیه به بازیکنان, قول اهدای پاداش پس از کسب عنوان قهرمانی یا نایب قهرمانی را به بازیکنان داد. در شب آخر اردو نیز اعضای تیم ملی میهمان آقای ساکت در رستوران سنتی شهروز بودند. تیم ملی بیس بال روز یکشنبه 3 اسفند ماه اصفهان را به مقصد فرودگاه امام تهران ترک کرد.

اردوی آخر متصل به اعزام تیم ملی بیسبال

 

ادامه

18 نفر نهایی برای اعزام به پاکستان مشخص شدند

گزارشی اجمالی از سومین مرحله اردوی تیم ملی بیسبال در بوشهر
 
 سومین مرحله از اردوهای آماده سازی تیم ملی بیس بال ایران برای شرکت در مسابقات غرب آسیا در بوشهر به اتمام رسید.
به گزارش سایت پیچر, سومین مرحله اردوی تیم ملی بیس بال ایران با معرفی نفرات منتخب به کار خود پایان داد. این اردو که از 9 لغایت 14 بهمن ماه در بوشهر برگزار شد مثل همه اردوها و دیگر مسابقات بیس بال در زمین چمن نادری بوشهر انجام شد. زمین چمنی که اگر مسئولین شهر و استان بوشهر در خصوص نگهداری و تامین آن همتی نکنند تا 3 سال آینده به یک زمین خاکی همچون زمین فوتبال ساحلی تبدیل خواهد شد.
این اردو زیر نظر سرمربی ژاپنی تیم «توما ایروکاوا» و دستیارانش پیام صدری و علی امامزاده جریان داشت. توما با زیرکی خاص خود همه مسائل را زیر نظر داشت و پیوسته مسائل را با مربیان, از جمله مربی بدنساز تیم آقای دکتر رفیعی رصد و بررسی می کرد. صبحها از ساعت 8 تا 12:30 و بعدازظهرها از ساعت 14 لغایت 17:30 زمان انجام تمرینات تیم بود بطوریکه کسی بیکار نبود و همه درگیر تمرینات تخصصی خود بودند. آرامش, همدلی و صمیمت حاکم بر فضای اردو و نیز ذهن آرام و بدون دغدغه بازیکنان جهت رفع اشتباهات فنی بدون توجه به انتخاب و یا عدم انتخاب در لیست نهایی, از بارزترین مولفه های این اردو بوده است. سعید موحدیان سرپرست اردو هم با عملکرد خود نشان داد که ظرفیتهای خوبی در بیس بال برای سالهای آتی وجود دارد. البته بیان اینها به منزله عدم وجود مشکل نیست. هرچند انتظار همه بازیکنان این بود که می بایست اردوی سوم که به لحاظ تعداد بازیکنان و کیفیت فنی با اردوهای دوم و اول تفاوت می کرد در نحوه خدمات دهی و مسائل رفاهی نیز متفاوت باشد. امید که در اردوی چهارم وابسته به اعزام این تفاوتها کمتر شود.
اما از آنجایی که در همه امورات درصدی از مشکلات به عللی خاص وجود دارد می توان از این مشکلات به عللی چشم پوشی کرد اما باید متذکر شد که باید به سمت بهتر شدن در همه زمینه ها حرکت کرد.
در آخرین شب اردو طبق روال هرشب بازیکنان در اتاق جلسات حضور یافتند و توما ضن معرفی نفرات منتخب جهت اعزام به پاکستان به معرفی کادر اجرایی تیم نیز پرداخت که در ذیل آمده است. هچنین توما به نفرات منتخب یک عدد دستکش میزانو و دو عدد مچ بند با برند مربوطه اهدا کرد. اردوی بعدی تیم ملی به مدت 4 روز قبل از اعزام به پاکستان برگزار می گردد.
مسابقات قهرمانی بیس بال غرب آسیا از 3 تا 10 اسفندماه در اسلام آباد پاکستان برگزار می گردد.
اسامی نفرات نهایی شده:
پیچر:
1-رجبعلی برزگر  سمنان
2- محمد صفدری  قم
3- ایمان خلیق    گیلان
4- جلال چنگیزی   سمنان
5- احمد درایش    اصفهان
6- کاوه چاه بجاری   بوشهر
کچر:
1- نیما وقاری   تهران
2- سعید باطنی   اصفهان
اینفیلد:
1- کیوان رانا  تهران
2- یاسین شریفی  بوشهر
3- حسام عارف زاده   بوشهر
4- یاسر صدیقی    کیش
5- مجید محمدی   قم
6- حامد خیایانی   خراسان رضوی
اوتفیلد:
1- جلیل چنگیزی  سمنان
2- بابک مهیمنی   بوشهر
3- مجید پاشوی   قم
4- نیما باقری نیا   تهران
 
کمک مربی تیم : پیام صدری
مربی بدنساز: دکتر رفیعی
کاپیتان نخست: کیوان رانا
کاپیتان دوم: بابک مهیمنی
کاپیتان سوم: نیا باقری نیا
 هماهنگ کننده و رابط تیم: یاسر صدیقی
 
 

18 نفر نهایی برای اعزام به پاکستان مشخص شدند

 


ادامه

سومین مرحله اردوی تیم ملی بیس بال ایران در بوشهر

اردوی سوم و نهایی تیم ملی بیس بال برای اعزام به پاکستان
 
 
سومین و آخرین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی بیس بال بزرگسالان ایران برای شرکت در مسابقات غرب آسیا در بوشهر برگزار می گردد.
به گزارش سایت پیچر سومین و آخرین مرحله اردوی تیم ملی بیس بال ایران جهت شرکت در مسابقات غرب آسیا از 9 تا 15 بهمن ماه در بوشهر برگزار می گردد. «توما ایروکاوا» سرمربی ژاپنی تیم ملی که برای تعطیلات سال نو میلادی به ژاپن برگشته بود روز 5 بهمن به ایران آمده تا در روزهای باقیمانده تا شروع مسابقات آسیایی در کنار تیم ملی باشد. گفته می شود که در این اردو بازیکنان تمرینات و هماهنگی های نهایی را جهت اعزام به مسابقات خواهند داشت. شنیده ها حاکی است برخی از بازیکنان من جمله جلال چنگیزی , کیوان رانا و ... در این اردو حضور نخواهند یافت.(این خبربصورت 100درصد موثق نیست)
بازیکنان می بایست مدارکی نظیر پاسپورت و شناسنامه و عکس و ... را در بدو ورود به بوشهر به سرپرست تیم تحویل دهند.
مسابقات قهرمانی غرب آسیا از 3 تا 10 اسفند ماه در اسلام آباد پاکستان برگزار می گردد و از آنجایی که شورای برون مرزی وزارت ورزش با این اعزام موافقت کرده تیم ملی 3 اسفند ماه از تهران به مقصد اسلام آباد پرواز خواهد کرد.
خبرهایی از پاکستان به گوش میرسد که تاکنون تیم ملی سریلانکا اعلام حضور نکرده و این موضوع شانس ایران را جهت کسب عنوان دومی مسابقات و صعود به مرحله بعدی و رویارویی با کشورهای شرق آسیا را افزایش خواهد داد.
 به امید موفقیت تیم ملی در مسابقات پیش رو.

 

ادامه

طراحی و راه اندازی توسطچشم انداز رسانه های سمنان |جهت طراحی وب سایت با شماره 09102881080 در تماس باشید

Scroll To Top