سیدرضی موسوی سکاندار بیسبال استان سمنان شد

سیدرضی موسوی رییس کمیته بیس بال استان سمنان شد

طی حکمی از سوی ریاست انجمن بیس بال و سافتبال ایران, سید رضی موسوی سکاندار کمیته بیس بال استان سمنان شد.

به گزارش سایت پیچر , سید رضی موسوی سالها بازیکن بیس بال استان سمنان بوده و در چند سال اخیر وارد عرصه داوری شد و دیروز نیز به ریاست این کمیته در استان سمنان منصوب شد. موسوی دارای مدرک فوق لیسانس و معلم آموزش و پرورش بوده و تجربه های مدیریتی خوبی در عرصه های مختلف فرهنگی, اجتماعی و ورزشی داشته است. امید که با حضور ایشان در راس این کمیته شاهد پیشرفت روز افزون بیس بال در استان باشیم.

همچنین از زحمات بی دریغ جناب آقای ابوالقاسم وفایی نژاد مرد خستگی ناپذیر بیسبال استان که سالها زحمت سرپا نگهداشتن این رشته در استان بر دوش ایشان بوده هم صمیمانه سپاسگذاریم و امیدواریم حضور ایشان در کادر فنی تیم بیسبال استان سمنان نویدبخش روزهای اوج تیم سمنان در مسابقات لیگ باشد.

در سال جاری تیم بیسبال دهیاری فولادمحله به نمایندگی از استان سمنان در مسابقات لیگ برتر کشور شرکت خواهد کرد. این مسابقات بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

سیدرضی موسوی سکاندار بیسبال استان سمنان شد

 

ادامه

بیسبال نپال و میزبانی مسابقات زیر 18 سال


فدراسیون بیس بال نپال میزبان مسابقات زیر 18 سال آسیا

 

روابط دیپلماتیک مستحکم برخی از کشور ها با ژاپن همیشه منشا پیشرفت برای آن کشورها بوده است. ژاپن کشوری است که معمولا پس از دستیابی به اهداف خود در زمینه های فرهنگی, اقتصادی, مالی, ورزشی و غیره , زمینه را برای مشارکت و همکاری با کشورهای دوست و بر اساس منافع مشترک فراهم می نماید. برخی از کشورهای آسیایی, آفریقایی , اروپایی و همچنین منطقه اقیانوسیه از خدمات نیروی انسانی نظیر مربی, داور, بازیکن و نیز خدمات مالی, تجاری, تجهیزاتی و ... برخوردارند. یکی از این کشورها که حدود 60 سالی هست که دارای روابط حسنه با ژاپن می باشد کشور نپال است. کشور بلند ترین قله جهان,اورست. بیس بال نپال در رده بندی جهانی در جایگاه 70 و در واقع در آخرین جایگاه قرار دارد. دستمایه میزبانی این کشور برای مسابقات قهرمانی زیر 18 سال جهان, ارتباطات دیپلماتیک خوب این کشور با ژاپن و از طرفی برگزاری یک کلینیک بین المللی داوری در این کشور است که کاتماندو پایتخت این کشور را میزبان رقابتهای مهمی چون زیر 18 سال آسیا نموده است. ذکر این نکته نیز ضروری است که همکاری های گسترده ای بین باشگاههای بیسبال نپال و باشگاه اوزاکا ژاپن وجود دارد.

 

 

بیسبال نپال و میزبانی مسابقات زیر 18 سال

 

 

 


ادامه

بیس بال و سافتبال ایران در مسیر رشد و توسعه


سایت کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال اعلام کرد:

یکدلی مدیران ارشد ورزش ایران برای رشد و توسعه بیس بال و سافتبال

به گزارش کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال, مجموعه مدیریت ورزشی ایران اعم از وزارت ورزش و جوانان , کمیته ملی المپیک, فدراسیون انجمن های ورزشی و انجمن بیس بال و سافتبال ایران در تلاشند تا این رشته ها در ایران توسعه پیدا نماید.

در این گزارش که در سایت این کنفدراسیون انتشار یافت از اقدامات ایران در اعزام نیروی انسانی به دوره های مربیگری , داوری , اسکور و ... گفت و ایجاد باشگاههای جدید, توجه به ورزش نونهالان, نوجوانان و نیز زنان را از راهکارهای توسعه این ورزش ها در ایران نام برد.

ریکاردو فراچری رئیس کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال در اسفندماه به ایران آمده بود و با مدیران ارشد ورزش کشور در خصوص راهکارهای توسعه بیس بال و سافتبال در ایران و غرب آسیا گفتگوهایی داشت.  یکی از اهداف این سفر توجه به ایجاد زیرساختها و لزوم دارابودن استانداردهای لازم جهت میزبانی رویدادهای بین المللی بود. که از نتایج این اتفاق مهم میتوان به کلنگ زنی ورزشگاه جدید بیس بال در شهر اصفهان و انجام تعمیرات لازم در استادیوم بیس بال شهر کرج اشاره کرد. ساخت این مجموعه ها میتواند به توسعه بیس بال و سافتبال در کشورهای همسایه نیز کمک شایانی نماید.

فراچری از پیگیری مدیران ارشد ورزشی کشور بابت توسعه بیسبال و سافتبال تشکر کرد و این حمایتها را یک گام کلیدی جهت توسعه این ورزشها در کشور ایران و منطقه دانست.

در این گزارش آمده که ایران در حال حاضر در رده 51 برترین تیمهای بیس بال جهان قرار دارد و در سال 2015 تیم ملی بیس بال ایران عنوان نایب قهرمانی بیس بال غرب آسیا را به خود اختصاص داده است. در ایران پتانسیل بسیار زیادی برای جهانی سازی رشته های بیس بال و سافتبال وجود دارد.

این گزارش افزود: کنفدراسیون جهانی بیس بال و سافتبال و کشور ایران همکاری های خوبی باهم دارند که نمونه آن حضور سرمربی تیم سافتبال ایتالیا در تهران و برگزاری چند دوره آموزشی است.

 

بیس بال و سافتبال ایران در مسیر رشد و توسعه

 

 

 


ادامه

محمد مهدی کمالی در راه ایتالیا

محمد مهدی کمالی مسافر ایتالیا شد.

نوجوان 13 ساله سمنانی که  در ابتدای حضورش در بیسبال توپهای خارج شده از زمین مسابقه را جمع میکرد و درون خاکها و نخاله ها و سنگ ها دنبال توپهایی می گشت که بازیکنان به بیرون زمین مسابقه می انداختند, امروز به موفقیتی نائل شده که بسیاری از بازیکنان آرزوی آن را دارند.

شاید کمتر کسی فکر میکرد که محمدمهدی کمالی, آن نوجوان دوست داشتنی و پرتلاش در ورزش بیس بال, امروز که در آستانه 15 سالگی قرار دارد مشغول آماده کردن خود برای سفر آموزشی یک ماهه به ایتالیا باشد.

کمالی در اردوی چند روزه ای که در تهران و زیر نظر مدرس ایتالیایی برگزار شد موفق شد با پرتابهای سرعتی خود نظر این مدرس را به خود جلب کند و به همراه 3 بازیکن دیگر در اوایل خرداد ماه سال جاری عازم ایتالیا شود تا در آنجا به مدت یک ماه تحت آموزشهای لازم قرار گرفته و برای آینده این کشور یک بازیکن موثر بحساب آید. محمدمهدی چندین شاخصه مهم دارد که این ویژگی ها میتواند به او در آینده کمک شایانی بکند.

1-     کمالی طی دو سالی که در تمرینات تیم سمنان و مسابقات میزبانی در زمین حضور داشته بارها شاهد تمرینات بازیکنان بزرگ و ملی پوش سمنانی علی الخصوص تمرینات مداوم برخی پیچرها بوده و این خود انگیزه ای مضاعف به او برای انتخاب بیسبال بعنوان ورزش در زندگی آینده اش داد.

2-     اخلاق مداری و احترام به مربیان, بزرگترها, پیشکسوتان و انجام کارهای مربوط به ورزش بیسبال بدون هیچ چشمداشتی از شاخصه های این استعداد نوظهور در بیسبال می باشد.

3-    و نکته آخر تلاش مضاعف و سخت کوشی او در انجام تمرینات و حضور در زمین تمرین در هر شرایط آب و هوایی است. عشق او به ورزش بیسبال و انگیزه او برای تحقق رویاهایی که در بیسبال برای خود متصور است باعث شد بعد از گذشت دو سال از حضور او در بیسبال, موفقیتی بزرگ نصیب او شود.

ضمن تبریک به این نوجوان با استعداد و آینده دار بیس بال کشور, امیدواریم با بهره مندی از تجربه بزرگان این ورزش و با قدردانستن توانمندی های شخصی خود و استمرار تمرینات و آمادگی های ذهنی و فنی بتواند سالهای سال جزو بهترین های این رشته در ایران باشد.

به امید موفقیت روزافزون بیس بال ایران در عرصه های بین المللی

 

محمد مهدی کمالی در راه ایتالیا

 

محمد مهدی کمالی در راه ایتالیا

 

محمد مهدی کمالی در راه ایتالیا

این دستکشی است که این نوجوان باهاش تمرین میکنه!!!!!؟؟؟؟؟

 

 


ادامه

همکاری لیگ بیسبال آمریکا و شرکت اپل

قرارداد همکاری "اپل" با لیگ بیسبال ایالات متحده "MLB" در راستای معرفی iPad Pro

 

به گزارش "وال استریت ژورنال"، غول تکنولوژی جهان، شرکت "اپل" قرارداد همکاری چندساله ای را با لیگ بیسبال آمریکا به امضا رسانده است.

به عنوان بخشی از این قرارداد، شرکت اپل به تیم های حاضر در لیگ بیسبال تبلت های  iPad Pro 12.9 اینچی خواهد داد که این تبلبت به همراه اپلیکیشنی می باشد که توسط بخش رسانه ای MLB با همکاری اپل ساخته شده است. بوسیله این اپلیکیشن افراد می توانند تمام بازی های لیگ بیسبال بدون نیاز به تلویزیون و تنها از طریق این اپلیکیشن به صورت مستقیم مشاهده کرده و از اطلاعات جانبی تمام بازی ها نیز بهره بگیرند.

این همکاری همچنین به مربیان حاضر در لیگ بیسبال نیز کمک خواهد کرد. نرم افزار تحلیلی در اختیار مربیان قرار خواهد گرفت تا بوسیله آن، عملکرد ورزشکاران را زیرنظر گرفته و آن را بهبود دهند. مربیان قادر خواهند بود که به اطلاعات آماری و عملکردی بازیکنان در فصل جاری و فصول گذشته دسترسی داشته ، نمودارهای عملکردی آنها را بررسی کرده و بازیهای گذشته را مشاهده کنند.
این قرارداد همزمان با برداشته شدن قانون استفاده از تجهیزات الکترونیکی از قبیل تلفن های هوشمند،تبلت و لپ تاپ در لیگ بیسبال به امضا رسید.

همکاری لیگ بیسبال آمریکا و شرکت اپل

 

 

 


ادامه

پیام تسلیت


با اندوه فراوان درگذشت پدر بزرگوار آقای ابوالقاسم وفایی نژاد مسئول کمیته بیس بال استان را به خانواده محترم ایشان و بازماندگان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات را از خداوند مهربان خواستاریم.

پیام تسلیت

 

 

 


ادامه

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

تیم ژاپن بهترین تیم جهان, ایران با دو پله سقوط در جایگاه 51 جهان

 

رنکینگ برترین تیمهای ملی بیس بال جهان در سال 2016 اعلام شد.

به گزارش سایت پیچر(pitcher.ir ) دیروز 9 فررودین ماه فدراسیون جهانی بیسبال و سافتبال رده بندی برترین تیمهای ملی جهان را منتشر کرد. فدراسیون جهانی برای امتیاز دادن به کشورها و محاسبه امتیاز آنان از حضور تیمهای زیر 12 سال گرفته تا تیمهای ملی بزرگسالان هر کشور که در مسابقات رسمی, منطقه ای, قاره ای و جهانی شرکت می کنند استفاده می کند.

این بررسی ها توسط فدراسیون جهانی از وضعیت تیمها طی 4 سال گذشته, از سال 2012 تاکنون صورت پذیرفته است.

رتبه شماره یک از ماه نوامبر 2014 تا کنون در اختیار ژاپن هست و رده دوم این رنکینگ هم در اختیار آمریکا.

رنک شماره 3 مربوط به چین تایپه هست که از رتبه 4 به رتبه 3 رسیده و این یک ارتقا تاریخی برای این کشور می باشد. کره جنوبی هم به بهترین عنوان در تاریخ کشورش دست یافته و جایگاه چهارم را از آن خود کرده است.( کره جنوبی در سال 2008 در المپیک پکن قهرمان, و در مسابقات جهانی بیسبال کلاسیک در سال 2009 نایب قهرمان شده بود)

مکزیک هم به جایگاه 7 جهان رسید که این ارتقا برای مکزیک یک جهش تاریخی است. ایتالیا کشوری است که در صدر تیمهای برتر اروپا و در بین 10 تیم برتر جهان جای دارد. جمهوری دومنیکن هم که یکی از بهترین های قاره آمریکاست با سقوط 6 پله ای در جایگاه 12 قراردارد. استرالیا نماینده منطقه اقیانوسیه در جایگاه 13 جهان قرار گرفت. جایگاه 40 این رنکینگ متعلق به آفریقای جنوبی است که در واقع بهترین تیم قاره سیاه است و نشان از سطح پایین قاره آفریقا در ورزش بیسبال دنیاست.

4 کشوری که اسامی آنها در رنکینگ جهانی قرار گرفت و شروع خوبی در رنک فدراسیون جهانی بیسبال و سافتبال داشتند عبارتند از: سنگاپور رتبه 58 , هند رتبه 59 , استونی رتبه 66 و عراق رتبه 68. (این آخریه رو باید حواسمون بهش باشه)

کشور سوئد بزرگترین جهش رو داشته و از رتبه  53  خودش را به رتبه 29 رساند.

در سال جاری چندین مسابقه مهم برگزار میگردد که یکی از آنها مسابقات بیس بال زیر 23 سال جهان هست که در کشور مکزیک برگزار میشود(ماه اکتبر-نوامبر 2016) و دارای امتیازی به ارزش 690 امتیاز است. دیگری هم مسابقات زیر 15 سال جهان هست (ماه جولای-آگوست 2016) که در کشور ژاپن برگزار می گردد و دارای 460 امتیاز می باشد.

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

اعلام رنکینگ برترین تیمهای بیسبال جهان در سال 2016

 

 

ادامه

حضور 6 یا 8 تیم بیسبال و سافتبال در المپیک 2020 توکیو

بنابر ادعای رئیس فدراسیون جهانی بیسبال و سافتبال:

احتمالا هشت تیم بیس بال در المپیک 2020 توکیو حضور خواهند داشت.

به گزارش سایت پیچر "ریکاردو فراچری" رئیس فدراسیون جهانی بیسبال و سافتبال معتقد است که تعداد بیشتری از تیمهای بیس بال در المپیک توکیو باید شرکت کنند تا ارزش بازی های المپیک فراتر رود.

بیس بال مردان و سافتبال زنان به همراه برخی رشته های دیگر از جمله کاراته از رشته هایی بود که مسئولین ژاپنی جهت حضور این رشته ها در المپیک توکیو به مدیران کمیته بین المللی المپیک (IOC) در نشست این کمیته در ماه سپتامبر 2015 پیشنهاد دادند. با این اوضاع تصمیم نهایی افزایش این رشته ها در المپیک 2020 توکیو در نشست سران ioc در هنگامه المپیک 2016 در ریودوژانیرو برزیل در دوم ماه اوت (12 مرداد 1395) گرفته خواهد شد.

ریکاردو فراچری رئیس فدراسیون جهانی بیسبال و سافتبال سخت در تلاش است که بتواند مجدداد این رشته ها را به المپیک بازگرداند.

از قرار معلوم تعداد شش تیم سافتبال و شش تیم بیس بال در مسابقات شرکت خواهند کرد اما شش تیم بیس بال بسیار کم و چالش برانگیز خواهد بود و تلاش برای به 8 تیم رساندن بیس بال در حال انجام است. البته در این بین ژاپن میزبان رقابتهاست و این بدین معنی است که فقط 5 تیم دیگر جواز حضور در این رقابتها را باید بدست آورند که با توجه به حضور قدرتهای بزرگ بیس بال در دنیا این تعداد بسیار کم است.این 5 تیم بدون درنظر گرفتن ژاپن میزبان, به احتمال زیاد از منطقه آسیا دو تیم تایوان و کره جنوبی , از اروپا تیمهای ایتالیا و هلند و از منطقه اقیانوسیه تیم استرالیا شانس بیشتری برای حضور در المپیک دارند. همچنین از بین تیمهای برتر قاره آمریکا نظیر آمریکا, کوبا, مکزیک, ونزوئلا, کانادا, پورتوریکو, دومنیکن, برزیل و نیکاراگوئه, تنها دو تیم جواز حضور در این رقابتها را خواهند یافت.

Ioc روی تعداد بازیکنان حاضر در مسابقات هم حساس است و اگر قرار باشد تعداد نفرات هر تیم بین 22 تا 24 نفر باشد طبیعتا بر روی برخی از بازیکنان تیمهای شرکت کننده از جمله پیچرها فشار زیادی وارد خواهد شد.

بیسبال و مسابقات آن جزء فراگیرترین ورزشها در برخی کشور ها از جمله کشورهای آسیایی است که مخاطبان, خانواده ها و تماشاچیان زیادی را به خود جلب می کند و این نشان از محبوبیت بیس بال در جهان دارد. ضمن اینکه حامیان مالی مسابقات نیز سود سرشاری از بابت تبلیغات در بیس بال به جیب میزنند.

فراچری تلاش دارد تا با کمک مدیران خود و همچنین میزبان رقابتها, مسابقات بیس بال در المپیک توکیو را به بهترین نحو ممکن برگزار نماید تا زمینه برای حضور بیش از پیش تیمهای بیسبال در المپیک 2024 فراهم شود. این رئیس فعال و پرتلاش عقیده دارد که ما باید به همه جهانیان نشان دهیم که بیس بال آنقدر ظرفیت بالایی دارد که میتواند ارزش و اعتبار مسابقات المپیک را بالاتر ببرد. وی معتقد است باید توجه ویژه ای به درآمد و پخش تلویزیونی در توکیو بشود تا زمینه ساز اتفاقات مهمی در بیس بال المیپک باشد.

آخرین المپیکی که بیس بال در آن برگزار شد مربوط به 2008 پکن بود که کره جنوبی قهرمان شد و مدال طلا گرفت. بیس بال و سافتبال در سال 2005 و در نشستی که در کشور سنگاپور برگزار شده بود از بازیهای المپیک کنار گذاشته شدند.

 

حضور 6 یا 8 تیم بیسبال و سافتبال در المپیک 2020 توکیو

 

 


ادامه

حلول سال 1395 مبارک باد


نوروز، نماد جاودان نو شدن است
تجدید جوانی جهان کهن است
زین ها همه خوب تر که هر نو شدنش
یادآور نام پاک ایران من است
فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی و عشق را برای شما آرزومندم.

امیدوارم سال 1395 که سال المپیک هم هست سالی خوب برای ورزش کشور از جمله ورزش های موردعلاقه ام بیس بال و سافتبال, علی الخصوص ورزش محبوبم "بیس بال"باشد.

ضمن آرزوی مجدد سالی خوش برای شما همراهان عزیز, شما را با شعری از مرحوم فروغ فرخزاد به نام موج , به خدا میسپارم.

سلامت و سرزنده و پایدار باشید.

رجبعلی برزگر

1394/12/29

 

تو در چشم من همچو موجی

خروشنده و سرکش و ناشکیبا

که هر لحظه ات می کشاند بسوئی

نسیم هزار آرزوی فریبا

تو موجی

تو موجی و دریای حسرت مکانت

پریشان رنگین افق های فردا

نگاه مه آلود دیدگانت

تو دائم بخود در ستیزی

تو هرگز نداری سکونی

تو دائم ز خود می گریزی

تو آن ابر آشفته نیلگونی

چه میشد خدایا......

چه می شد اگر ساحلی دور بودم؟

شبی با دو بازوی بگشوده خود

ترا می ربودم ترا می ربودم

 

 

 


ادامه

طراحی و راه اندازی توسطچشم انداز رسانه های سمنان |جهت طراحی وب سایت با شماره 09102881080 در تماس باشید

Scroll To Top